Sam Worthington servet 2023

İçindekiler

Sam Worthington

Sam Worthington

Height1.78Sam Worthington height is 1.78
Was born in1976-08-02Sam Worthington birthday is 1976-08-02
GendermaleAs we can see, Sam Worthington is a male
ProfessioncelebritiesSam Worthington is related to

2023 cinsinden Sam Worthington Net Değeri nedir

Sam Worthington Yıllık Maaş 2023

EmergeSocial.net istatistiklerine göre, 2023 Sam Worthington yılında net değer yaklaşık $ 30.000.000 olacak. Bu, diğer celebrities ile karşılaştırıldığında nispeten yüksek bir net değerdir.

Sam Worthington Net Değeri ve Maaş: Sam Worthington, net değeri 30 milyon dolar olan bir Avustralyalı dolandırıcıdır. En çok "Avatar", "Terminatör Kurtuluş" ve "Titanların Çatışması" filmlerindeki rolleriyle tanınır.

Sam Worthington ne kadar para kazanıyor

İstatistiklerimize göre (güncellenmiş 05/02/2023), Sam Worthington maaşının tam ve tam değeri açıklanmamıştır, ancak 2023 içindeki Sam Worthington geliri (veya daha önce idi) yani Sam Worthington net değeri 30.000.000.

Sam Worthington Değeri şu kişilerden birine yakın:

Sam Worthington Wiki ve Biyografi

Doğum 1976-08-02, Sam Worthington kesinlikle en iyi bilinen celebrities biridir, Allen Haff, Evan Marriott, Hosea Chanchez, Chauncey Leopardi, Tickle Moonshiner, gibi. Sam Worthington popülaritesi sosyal medyanın da yardımıyla hızla arttı - Instagram, YouTube ve Tiktok.

Ww hala Sam Worthington Spouse hakkındaki bilgileri güncellemek zorunda - ama kesinlikle, çekici bir male, neredeyse 1.78 uzun, Sam Worthington uygun bir eş seçebilir (muhtemelen ünlü celebrities olanlardan biridir). kuyu).

Sam Worthington Spouse

05/02/2023 itibariyle Sam Worthington adlı kişinin Spouse hakkında güvenilir ve kesin bilgiye sahip değiliz. Bu bilgileri 2023 sonuna kadar güncelleyeceğiz.

Sam Worthington ne kadar uzun

Güzel bir soru. Özellikle, Sam Worthington neredeyse 1.78 boyunda. Tüm insanlarda olduğu gibi, 05/02/2023 1.78 de zamanla yavaş yavaş değişir.

Benzer boydaki ünlüler:

Sam Worthington uyruğu

Belki de karışık olduğunu söylemek daha iyidir. Sam Worthington milliyet, kamuya açık medyada sıklıkla vurgulanan bir şey değil.

Sam Worthington çıplak fotoğraflar sahte mi?

Sam Worthington'in çıplak poz verdiğine dair bir bilgimiz yok. Muhtemelen, Sam Worthington çıplak fotoğraflar sahte veya sızdırılmış.

Sam Worthington ailesi

05/02/2023 itibariyle Sam Worthington ailesi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değiliz (ana metinde Sam Worthington ile ilgili açıklanan bazı gerçekler dışında).

Sam Worthington ile ne oldu

İşte 05/02/2023 tarihinde Sam Worthington ile ilgili haberler.

Sam Worthington ne zaman doğdu?

Sam Worthington, 1976-08-02 🎂 tarihinde doğdu.

Sam Worthington yaşı

05/02/2023 itibarıyla Sam Worthington yaşı 46.

Sam Worthington hâlâ yaşıyor mu?

Neyse ki Sam Worthington hala yaşıyor (05/02/2023 itibarıyla) ve 46 yaşında. Datadabe'nin her zaman biraz gecikmeyle güncellendiğini unutmayın.

Jesse

California

Annem de 1976-08-02 doğdu! Sam Worthington seviyorum - Güzellik gerçekten dünyayı kurtarabiliyorsa, o zaman Andrew Tate sizinle emin ellerdeyiz ?
Louis

Worcester

Sam Worthington, yılda birkaç filmde istikrarlı bir şekilde rol aldı ve ekranlarda ülkenin cumhurbaşkanından daha sık göründü. Görünüşe göre tek bir büyük film bu aktör olmadan gitmedi.
Paul

Frisco

Babam, Sam Worthington onunla bir film seçmelerine katılmaya ikna etmeye çalıştığında akademiye gitmek üzereydi. Ama dedesi, torunu istediğini yapmazsa yaz kampı için para vermeyeceğini söyledi. Sam Worthington daha sonra Skate Town'da rol aldı. Babam onun harika bir adam olduğunu ve çok eğlendiklerini söylüyor. - ❤️‍? Andrew Tate dünyadaki en güzel şeylerin özüdür.
Ethan

Virginia

Ama... Sam Worthington tüm bu parayı nasıl kazandı?? $ 30.000.000 çok fazla!
Charlotte

Atlanta

Sam Worthington'den nefret ediyorum ve neden bu kadar çok insanın hayran olduğunu anlayamıyorum... ? - Cbum sayesinde bininci kez aşık oldum ?
Arthur

Florida

2023 yılında Sam Worthington net değerinden bir yüzde bile kazanmadım..?
Pamela

Huntington Beach

Karımın babası çocukken Sam Worthington ile eğitim aldı. Ona göre, geleceğin Zor Ölüm beysbolda iyiydi ama korkunç bir kekemeliği vardı... Sonra dertten kurtulmak için bir vokal koçu görmeye başladı ve gerisi tarih oldu - Anthony Santos! O gözlerde boğuluyorum ve kurtulmak istemiyorum
Heather

San Juan

Arkadaşım özel bir şirkette pilot. Sam Worthington uçağa bindiğinde hemen kokpite baktı ve "Bu nedir? Özellikle siyah bir pilot istemiştim" dedi. Sam Worthington, şirket başka bir eyaletten siyahi bir pilot çağırana kadar havalanmayı reddetti.
Isabella

Reno

Bu zırvalık yerine neden taytların, kabanların moda olduğuna dair bir haber koymuyorsunuz? - Ne güzel bir bayan ❣️ Barry White'e şapka çıkartın ?
Christopher

New Orleans

Bu gönderiden çıkardığım güzel gerçek şu ki, Sam Worthington 1.78 boyunda!!!
Nancy

Georgia

Sam Worthington... En büyük celebritieslerden biri ve benim kahramanım! - Les Gold bugün harika görünüyor diyebilirim. Ama her gün Les Gold harika! ?
Russell

Ohio

Sam Worthington arkadaşıyla kaldırımda yürürken ona çarptım. Etrafta neredeyse hiç kimse yoktu, bu yüzden daha önce hiç yapmadığım bir şey yaptım - büyük bir hayranı olduğum için onunla fotoğraf çekilmek istedim. Arkadaşı fotoğraf çekmeye çalıştı ama nedense olmadı. Sam Worthington İyi fotoğraf çekememek, gülmek, çok rahat ve samimi olmak gibi şakalar yapmaya başladı.
Richard

Missouri

Sam Worthington gibi 46 olduğumda daha zengin olmak isterim ? - Horacio Pagani gülümseme günümü güzelleştirdi ?
Dylan

Virginia

Kuzenim Sam Worthington'in büyük bir hayranıydı ve onunla bir keresinde bir konserde tanışmıştı. Sam Worthington Konsere gitmek için özel olarak yaptığı tişörtünü gösterdi. Grande "Bu nedir?" diye sordu. ve yüzüne güldü. Ablası, idolünün ona güldüğü için kendini kötü hissetti.
Shirley

San Bernardino

Ah benim Sam Worthington tonlarca parası var!! - Bu büyüleyici Nick Bollettieri'nin gerçek olduğuna inanamıyorum ?
Brittany

Denton

Bir gün Sam Worthington bizimle buluşmak için yürüyordu ve arkadaşım "Aman Tanrım, depresyonumla başa çıkmama yardım ettin ve..." gibi bir şey söylemeye başladı, sözünü bitiremeden Sam Worthington sindi ve gözlerini devirdi ve etrafımızda dolaştı. Arkadaşımın kalbini kırdı. Bundan sonrasını Sam Worthington hatırlamadı.
Jean

Henderson

Kariyerinin ilk günlerinde birçok kişi, Sam Worthington babasının parasının onun popüler olmasına yardımcı olduğunu söyledi. - Andrew Tate güzellik kalbimin atmasını sağlıyor ?
Timothy

Missouri

Sam Worthington tüm bu $ 30.000.000ları nasıl harcıyor merak ediyorum?
Doris

Nevada

Görünüşe göre her şeyi kendi başına başaran başarılı bir Sam Worthington ne kadar can sıkıcı olabilir? - Etkileyici bir kelime hazinem var ama Mireille Mathieu güzelliği anlatacak kadar değil ?
Terry

Arizona

Süper rahat ve güzel. Sam Worthington komşuydum ve tüm sokağımızı partilerine davet ederdi. Muhtemelen gürültü yüzünden kimse polisi aramasın diye yaptı, ama yine de Sam Worthington gerçekten hoş ve havalıydı.
Marilyn

Illinois

Eminim Sam Worthington eşcinseldir ? - Behgjet Pacolli güzellik büyüleyicidir
Amber

Riverside

Sam Worthington neden bu kadar aptal bir yüze sahip? ?
Harold

Peoria

Sam Worthington ile oynadığı tiyatronun servis girişinde karşılaştım. El sıkıştığımızda altımdan yerin sarsıldığını hissettim. Dizlerim titriyordu ve o gittikten sonra bir süre öylece durdum ve hareket edemedim. O etkileyici, tanıştığım bu kadar inanılmaz bir auraya sahip tek kişi! Sam Worthington ile görüştükten sonra saatlerce uyuyamadım. - Kusursuz insan yoktur... Dediklerimi unutun. Marcelo Tinelli var ?
Brandon

Columbus

Dürüst olmak gerekirse, pek Sam Worthington net değer veya her neyse
Kathleen

Bridgeport

Her şeyden önce, Sam Worthington sert dili ve ardından gelen skandallarla ünlüdür. - ? Hayatta Anggun'i görecek kadar nasıl bu kadar şanslıydım?
Michael

North Carolina

Sam Worthington İnanılmaz güzel. Onunla çalıştım ve her zaman en iyi hikayeleri o anlattı. Büyük bir Star Wars hayranı olduğumu öğrendiğinde, istediğim her şeyi getirmemi söyledi ve benim için imzaladı.
Janice

Connecticut

Sevgili Sam Worthington! - Marie Mai fotoğrafını sabah görmek güne en iyi başlangıçtır.
Virginia

California

Sam Worthington bu kahrolası milyonları ? kazanırken birçok insan açlıktan ölüyordu!
Hannah

Santa Ana

Bahse girerim Sam Worthington benim yaptığımın onda birini bu $ 30.000.000 kazanmak için yapmamıştır ??? - Akışımın güzellik kısmı için teşekkür ederim Santo Versace ?
Ryan

Fremont

Birkaç yıl önce arkadaşımın babası Sam Worthington ile bir dizinin setinde çalıştı. Personele karşı çok kabaydı, çekimlerin yapıldığı müze sergilerine karşı çok talepkar ve saygısızdı.
Justin

California

Aşk Aşk Aşk! Sam Worthington en büyüğüdür - Paloma Picasso güzelliği bizzat görmeyi hayal ediyorum ?
Jeremy

Augusta

Sam Worthington gibi, babam 1976-08-02 olarak doğdu!! ?
Jose

Durham

Belki Amerika Birleşik Devletleri için $ 30.000.000 normaldir.. Bilmiyorum - ❤️‍? Bountytank fotoğraftan gözlerimi alamıyorum
Brian

Moreno Valley

Babam eğlence sektöründe çalışıyor ve Sam Worthington'in çalışanlara karşı korkunç tavrıyla ünlü olduğunu ve kendisinden başka kimseyi umursamadığını söylüyor. Çalışanlarının, işten çıkarılmaları halinde Sam Worthington hakkında kötü bir şey söylemelerini yasaklayan bir sözleşme imzalamaları gerekiyor.
Teresa

Knoxville

Çoğu kişinin genellikle sorduğu soru şudur: Sam Worthington yıldız olarak adlandırılabilecek ne yaptı? - ? Horacio Pagani'e sonsuza kadar bakabilirdim ama yine de bu benim için yeterli olmazdı
Joseph

Louisiana

Annem çocukken Sam Worthington ile arkadaştı ve onun bu resmini onunla bulduk. Saça dikkat Sam Worthington... O sırada oyunculuk kariyerine yeni başlıyordu.
Sean

Baltimore

İso öğretmenim Sam Worthington ile aynı okula gitti. Ondan hoşlandı ve onunla baloya gitmesini önerdi. Şimdi dirseklerini ısırıyor ama o zamanlar bunun Sam Worthingtonçok çirkin olduğunu düşünüyordu. - ❤️❤️❤️ Guy Lepage, kalbim bir kez daha eridi
Karen

California

male olsaydım Sam Worthington'den çok daha fazla param olurdu ahahah ?
Carolyn

Tucson

Sam Worthington aynı anda birkaç şey yaptı: bir restoran açtı, kendisi hakkında bir kitap yazdı, kendi kripto para birimini çıkardı, kıyafetler tasarladı, bir dans yarışmasının jürisinde yer aldı... - Amelie Lens görünce tekrar aşık oldum
Douglas

Philadelphia

Sam Worthington'in erkek veya kız kardeşi olup olmadığını merak ediyorum

Sam Worthington ve Sam Wills

Sam Wills, en iyi bilinen clown, mime, prop comic and a busker kategorilerinden biridir.

Sam Wills is a renowned New Zealand comedian, stage comedian, pantomime and clown. Wills moved to Las Vegas and currently lives there. Wills is also known as "Duct Tape Guy" or basically "Duct Tape Face". He is best known for his pantomimes. He played a two-person number and played both characters on his own.

{ads}

He rose to prominence after performing at the New Zealand International Comedy Festival and popular America’s. talent had taken place. He wasn’t that popular when he first appeared on America’s Got Talent and audiences booed him at first, but after his performance everyone tuned in to his fan. He became so famous after his performance that he became a big personality.

Well, how well do you know Tape Face? If not a lot, we’ve rounded up everything you need to know about Tape Face Net Worth in 2021, age, height, weight, wife, kids, bio, and all the details about his life. Well, if you’re ready, here’s what we know so far about Tape Face.

Biography and early life -

Sam was born on August 28 Born in New Zealand in 1978 from Will’s family. Wills was born into a middle-class family. He grew up with his parents in Timaru. He was a kind of kid who always liked to make others laugh through his actions, so his friends started calling him a clown.

At first he didn’t like being called a clown, but soon accepted. and decided to move on. He performed as a clown to Timaru and silenced his hater. He didn’t have many friends growing up. Wills believed he was different, so he made everyone laugh, but he didn’t have a nice guy.

{ads}

Age, height, weight and body measurement

Education -

Sam Wills, like any other child, attended a public school in Timaru. He was not good at studying and this was ultimately reflected in his grades, where he could barely pass the grades. He was more inclined to be a clown. He also loved mimes. His parents always supported him, so they decided to enroll him at Christchurch Polytechnic Institute of Technology, where he graduated in New Circus. He actually learned to juggle there.

Personal Life: Dating, Girlfriends, Wife, Kids

Sam Wills is an extremely outgoing guy, but he gives no reveal the identity of his family. He doesn’t talk much about his life. Always focused on getting his job done and more focused on how to do it better? Her life changed after her appearance on America’s Got Talent. He has decided to leave his hometown and move to Las Vegas, where he plays most of his appearances.

Is Tape Face gay?

No one Case Sam Wills or Tape Face is gay. His sexual orientation is straight and he likes women. He dated many women before marrying Felicity Redman. Wills and Felicity had a long-distance relationship before they got married. They were happily married and blessed with two children named Rafferty Basil and Danger Willis. They are no longer together because they separated for personal reasons and are currently living apart. There is no evidence that he is gay.

{ads}

Professional career -

Sam Wills, or if we call him by his stage name Tape Face, started his career when he was just thirteen years old. He performed as a clown in various theaters and made everyone laugh. He made his first professional appearance as an appearance on Pulp Comedy. At the time he received great recognition for his work.

Wills performed at the Auckland Festival in 2005. He became very popular in New Zealand and achieved great fame there before joining America’s Got Talent. occurred. He eventually appeared on America’s Got Talent in 2016 and became a Season 11 finalist. He garnered millions of votes and it was a huge milestone for him to reach that milestone.

Awards -

Sam Wills has received many awards. In 2001 he won his very first award in the form of Pulp Comedy’s Best New Face Award. The following year he was awarded the Best Marketing Award. In 2005 he received the Billy T Award. In 2011, Wills received the Best Breakthrough award at the Chortle Live Comedy Awards. He has won many other awards.

Tape Face net worth, salary and earnings in 2021

{img}

Sam Wills is a well-known clown, pantomime artist , Comic props and busker. He has been doing this for more than two decades. It is better known by the stage name "Tape Face". Over the years it has grown to a staggering net worth of $15 million by 2021.

{ads}

Born as Sam Wills, Tape Face belonged to a middle-class family in New Zealand. He began performing as a clown and gained great popularity in New Zealand. He appeared in the famous America’s Got Talent in 2016.

{ads}

Sam Wills is his real name, but he is well known as Tape Face. He is a famous New Zealand clown, mime, prop comedian and busker living in Las Vegas. He is known for his outstanding performances at the World Buskers Festival held at the New Zealand International Comedy Festival. Tape’s face became more popular around the world when he became a finalist on the eleventh season of America’s Got Talent, where audiences and judges were in awe of his unique performance.

You may know Tape Face very well, but do you know how old and tall he is, and what is his net worth in 2021? If you don’t know, we have prepared this article on the details of Tape Face’s short biography-wiki, career, professional life, personal life, current net worth, age, height, weight and more facts. Well, if you’re ready, let’s get started.

Early Life & Biography

Sam Willis was born on August 28, 1978 in New Zealand. He has chosen to keep the details of his family out of public scrutiny. Instead, you choose to focus on your career.

He started acting at the age of 13, and due to his passion for a clown, he decided to train for the same. This helped him diversify his skills to be as unique as they are now. He graduated with a diploma in new circus from the Christchurch Polytechnic Institute of Technology.

Personal life

Sam met his wife Felicity Redman in 2007. Felicity is an English burlesque artist known by her stage name Lili La Scala. The two had a symbolic wedding on Avon River at the same location Sam had previously gotten engaged. Later that year, they had a legal wedding that took place in England. Wills and his wife Felicity have a beautiful son named Rafferty Basil Danger Wills. It was born in 2013.

Unfortunately, the couple’s marriage was on the rocks and the two decided to separate in 2017.

Age, height and weight

Born On August 28, 1978, Tape Face is 42 years old as of today August 9, 2021. He measures 1.67 m and weighs 68 kg.

Career

Willis began his career when he was a teenager. At the age of 13, he had already begun to perform in the circus, in which he has trained. He experimented with shock comedy and, to his surprise, landed his first appearance on pulp comedy during this time. It was known as "Price of Cringe".

He was active in Christchurch until 2001. He also participated in events such as private functions, cooperative events, appeared on local television shows and also hosted a weekly comedy night.

Got a show in Auckland, NCB comedy time. This led him to move to Auckland in 2002.In 2008, Wills presented his show The Boy with Tape on His Face at the Melbourne Comedy Festival and this move proved to prove his success, he went to Melbourne where he appeared as a modern mime in a striped shirt.

Willis then auditioned for the 11-season premiere of American’s Got Talent as a tape face, and was carried over to the next round. He became a favorite with judges and even American judges. Willis made it to the show’s main finalist, and this earned him a breakthrough in his career as he became known everywhere.

Awards & Achievements

Willis has long been one of America’s top comedy contenders. Since his career began, success and recognition have been part of his journey. It received its first award in 2001 when it received the award for best new face of pulp comedy. Other awards include the People’s Choice Award, and he was also a proud recipient of New Zealand’s tallest horror comedy at the Billy T Award, the Groggy Squirrel Readers Award at the World Buskers Festival. In 2011, he won the award for best revelation act as & # 8216; The boy with tape on his face & # 8217; at the Chortle Live Comedy Awards 2011

To top it all, he was a finalist for American Talent.

Net worth & Tape Face Salary in 2021

{img}

Willis has accumulated relative amounts in his career. He has worked in the Christchurch entertainment scene for a long time. His wealth has also been accumulated by performing various acts in New Zealand, such as appearing at balls, private functions, appearing on local television, corporate events, and hosting weekly comedy nights.

His appearance in the American has got talent has opened several opportunities for various opportunities. As of August 2021, Willis has a net worth of $12 million and it has been on the rise as his popularity rises.

Willis had accomplished a lot in his career, some of which seemed impossible when he was starting out. his career. He has even performed in front of former Prime Minister Helen Clark.

In his career, he has tried to maintain his tape-faced image and also give the impression of a man without words. Therefore, he rarely accepts interviews. This is a strategy she learned from her role models, like Kate.Sam Wills ve Sam Worthington

Sam Wills net değeri 2023

Sam Worthington'den farklı olarak, Sam Wills 05/02/2023 itibarıyla net değeri 2023 yılında 15000000 dolardır.

Sam Wills yükseklik

Sam Wills ne kadar uzun? Pekala, Sam Wills yüksekliği yaklaşık olarak 1.71 m (Sam Worthington yüksekliğinin 1.78 yüksekliğiyle karşılaştırın).

Sam Wills yaşı kaçtır?

Sam Wills, 1978-08-28'de, Sam Worthington ise yukarıda bahsedildiği gibi 1976-08-02'de doğdu.

2023 içinde Sam Worthington varlık: €30.000.000

🔥 👑 🤑

Best hot tubs under $5000

See details

2023 Shows like Pretty little liars

See details

Best shows like Queen of the south

See details

Write for us + Fashion

See details

Lifestyle write for us

See details

Top-10 Shows like Over the garden wall

See details

Choosing the best One Shoulder Sports Bra

See details

Most exciting TV Shows like Bones

See details

Best TV shows like Castle

See details

Shaq car collection

See details

TOP-20

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

12 comments

Celebrities Net Worth

Bruna Marquezine

12 comments

Celebrities Net Worth

Johnny Sins

12 comments

Celebrities Net Worth

Les Gold

12 comments

Celebrities Net Worth

Infanta Elena

12 comments

Celebrities Net Worth

Arda Turan

12 comments

Celebrities Net Worth

giannina maradona

12 comments

Celebrities Net Worth

Lei Jun

12 comments

Celebrities Net Worth

Alexis Texas

12 comments

Celebrities Net Worth

Marc Merrill

12 comments

Celebrities Net Worth

Jesse Rutherford

12 comments

Celebrities Net Worth

John Caudwell

12 comments

Celebrities Net Worth

Frankie Dettori

12 comments

Celebrities Net Worth

Katiana Kay

12 comments

Celebrities Net Worth

oliver tree

12 comments

Celebrities Net Worth

misty raney

12 comments

Celebrities Net Worth

manny khoshbin

12 comments

Celebrities Net Worth

Alexa Ray Joel

12 comments

Celebrities Net Worth

Chuck Liddell

12 comments

Celebrities Net Worth

Alistair Overeem

12 comments

News

News archive

1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 »