Renato Balestra servet 2023

İçindekiler

Renato Balestra servet 2023 Renato Balestra

Renato Balestra

Yükseklik1.71 m (5′7″)Renato Balestra Yükseklik - 1.71 m.
Doğum günü1924-05-03Renato Balestra Doğum günü: 1924-05-03
CinsiyetMaleRenato Balestra Cinsiyet - Male
MeslekDesignerRenato Balestra - En zenginlerinden biri
Ağırlığı75 kg (165 lbs)Renato Balestra Ağırlığı - 75 kg

Renato Balestra Viki ve Biyografi

Doğmuş 1924-05-03, Renato Balestra kesinlikle gibi en iyi bilinen Male Designer türlerinden biridir. Renato Balestra, sosyal medyanın da yardımıyla popülerlik kazandı: Instagram, YouTube ve TikTok.

Renato Balestra Net Değer: 2023 güncellemesi

2023 Renato Balestra net değer ve maaş

 EmergeSocial.net istatistiklere ve diğer açık kaynaklara göre, 2023 yılında Renato Balestra net değerinin yaklaşık olarak tahmin ediliyor $ 20.000.000 - Designer için iyi.

3 Mayıs 1924'te Trieste'de doğan ve 26 Kasım 2022'de Roma'da ölen Renato Balestra, aynı adı taşıyan markanın yaratıcısı olan İtalyan bir moda tasarımcısıydı.

Eş, çocuklar, özel hayat

Renato Balestra'nın özel hayatı hakkında pek bir şey bilinmiyor. Evli olup olmadığı bilinmemekle birlikte moda dünyasında The Sisters of Haute Couture olarak tanınan Fabiana ve Federica Balestra adında iki kızı vardır. Fabiana ve Federica Balestra, babaları Renato Balestra'nın imparatorluğunu sürdürmeye devam ediyor. Tasarımcıyla uzun yıllar çalıştılar ve çocukluklarından beri renklerin ve birçok kumaşın o büyülü atmosferini soludular.

Biyografi

1924'te doğan Renato Balestra, Trieste'de mühendis ve mimarlardan oluşan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Okulun hemen ardından resim ve müziğe olan tutkusunu bir kenara bırakamasa da üniversitede inşaat mühendisliği kursuna gitmeye karar verdi. 

Moda kariyeri tesadüfen, arkadaşlarının eskizlerinden birini İtalyan Moda Merkezine (CMI) göndermesiyle başladı: yeteneği hemen fark edildi, bir defileye katılmaya davet edildi ve 1953'te mühendisliği bıraktı okudu ve çıraklığını Jole Veneziani'nin atölyesinde tamamladı.

Balestra kısa süre sonra Milano'dan Roma'ya taşınmaya karar verdi ve burada Via Sistina'da Casa Balestra malikanesini açtı. Bugün, atölye hala yaklaşık otuz satır üretiyor: Müşterileri arasında birçok uluslararası kişilik var ve sadece VIP'ler değil, aynı zamanda First Lady'ler, kraliçeler ve Suudi prensesleri de var. Girişimciler ve aktrisler.

2013'te vizyonu, onu AltaRoma ile yeni nesil tasarımcılar için özel bir proje başlatmaya yöneltti: Be Blu Be Balestra, genç yeteneklerin onun rehberliğinde ikonik Blu Balestra'yı yeniden yorumlamalarına yönelik bir yarışma. 2018'de AltaRoma, benzersiz bir etkinlikle ona saygı duruşunda bulundu: arşiv elbiselerinden 100'den fazlası Cinecitté'de 2.500 kişilik bir seyirci önünde teşhir edildi.

Renato Balestra, kariyeri boyunca yeteneği nedeniyle prestijli ödüller aldı. Pekin'de Pekin Moda Akademisi'nin Fahri Profesörü unvanını aldı. 2015 yılında Londra'da Asya Moda Federasyonu (ACF) tarafından Uluslararası Olağanüstü Modacı ünvanı ile ödüllendirildi ve Federasyona üye olması için davet edildi.

Renato Balestra'nın kaç çocuğu oldu?

Moda dünyasında Haute Couture Kızkardeşleri olarak tanınan ve babalarının ölümünden sonra işi yönetmeye devam eden Fabiana ve Federica adında iki kızı vardı. 26 Kasım 2022 akşamı 98 yaşında Roma'da öldü.

"Moda ressamı" olarak kabul edilen sanatçı, sanatsal ruhunu, on yıllar içinde derinden dönüştürdüğü İtalyan haute couture ile bir sinerji yaratmak için kullandı. 1970'lerde, malzemelerin orijinal kullanımına ve her türden kumaş üzerine gerçek resme dayalı imzası olan 'Nakış Resmi' ile ünlendi. Yenilikçilik ve ifade özgürlüğü yoluyla şeffaflık konusundaki ustalığı, modern, güçlü ve şehvetli kadınlara hitap ediyordu.

Roma'da Renato Balestra

1954'te Roma'ya taşındı ve Emilio Schuberth , Maria Antonelli ve Sorelle Fontana gibi prestijli moda evlerinde stilist olarak çalışmaya başladı. Sinemaya olan güçlü tutkusu onu The Barefoot Contessa ve The Sun Also Rises'daki Ava Gardner, Beautiful but Dangerous'daki Gina Lollobrigida, Lucky to Be a Woman'daki Sophia Loren ve The Adventurers'daki Candice Bergen için kostümler tasarlamaya yöneltti. Shirley Jones , Micheline Presle ve Giorgia Mollper Dark Purpose için.

Renato Balestra Hollywood'da

Uluslararası jet sosyete onun yeteneğinin giderek daha fazla farkına vardığında, 1958'de koleksiyonlarını Los Angeles'tan New York'a kadar Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde sergilemeye başladı. Hollywood'da Zsa Zsa Gabor, Tina Louise, Joan Bennett, Linda Christian, Natalie Wood, Ann Miller ve Arlene Dahl gibi aktrislerle çıkış yaptı. Sadece tasarımlarıyla değil iyimserliğiyle de takdir edilen ve sevilen Liz Taylor , Claudia Cardinale , Marina Cicogna , Lydia Alfonsi , Daniela Rocca , Yvonne Furneaux , Carroll Baker , Candice Bergen ve Cyd Charisse gibi film yıldızlarının sevgilisi oldu.

1960 yılında Renato Balestra

Renato Balestra'nın Roma'daki atölyesinde Via Gregoriana 36 adresindeki portresi. Renato Balestra Roma'daki atölyesinde .

1959'da Roma'daki ilk atölyesini Via Gregoriana 36'da açtı. 1961'de ilk ilkbahar-yaz haute couture koleksiyonunu Galleria Nazionale d'Arte Moderna'da sundu. 'Blu Balestra' ilk kez kısa bir saten elbisenin üzerinde ortaya çıktı: parlak, büyülü ve zamansız bir gölge, bugüne kadar moda evinin tartışmasız bir sembolü olmaya devam eden benzersiz bir renk.

Renato Balestra Net Değer şuna benzer:

Renato Balestra iş ortağı

25/09/2023 itibarıyla, Renato Balestra eşi unknown gibi görünüyor.

Renato Balestra ne kadar uzun?

Renato Balestra, 1.71 m uzun. Elbette Renato Balestra'nin boyu zamanla yavaş yavaş değişir.

Benzer boydaki kişiler:

Renato Balestra ağırlığı nedir?

2023 itibariyle, Renato Balestra yaklaşık olarak 75 kg ağırlığındadır.

Renato Balestra ile ne oldu?

Renato Balestra ile ilgili en son haberlerini buradan kontrol edin.

Ayrıca bkz: '\'\''

adlı ünlü kişiler

Renato Balestra ne zaman doğdu?

Renato Balestra, 1924-05-03 🎂 tarihinde doğdu.

Renato Balestra yaşı

25/09/2023 itibarıyla Renato Balestra yaşı 98.

Renato Balestra hâlâ yaşıyor mu?

Maalesef Renato Balestra, 2022-11-26, 0 yıl önce vefat etti 😢. 98 yaşındaydı 😰.

2023 içinde Renato Balestra varlık: €20.000.000

🔥 👑 🤑Born today

TOP-10

Celebrities Net Worth

Johnny Sins

Celebrities Net Worth

Les Gold

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

Celebrities Net Worth

Lana Rhoades

Celebrities Net Worth

Guaynaa

Celebrities Net Worth

Christian Serratos

Celebrities Net Worth

Romi Rain

Celebrities Net Worth

Stephan El Shaarawy

Celebrities Net Worth

Anna Anka

Celebrities Net Worth

Lena Paul

News

News archive

8/2023 » 7/2023 » 6/2023 » 5/2023 » 4/2023 » 3/2023 » 2/2023 » 1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 »