Daily Awareness & Inspiration? servet 2023

İçindekiler

Daily Awareness & Inspiration

Daily Awareness & Inspiration

Height1.71 mDaily Awareness & Inspiration? height is 1.71 m
Was born in1976Daily Awareness & Inspiration? birthday is 1976
GendermaleAs we can see, Daily Awareness & Inspiration? is a male
ProfessionWrites about - Comics - ArtDaily Awareness & Inspiration? is related to Art

Approximate Ad Price

Get in touch with Daily Awareness & Inspiration? — a well-known Instagram blogger and influencer.
Similar influencers:
Comics
Art

How many followers does Daily Awareness & Inspiration? have?

Currently Daily Awareness & Inspiration? has roughly about 708.6K followers on Instagram, which is pretty good.

Is Daily Awareness & Inspiration? a proper influencer to work with?

Our stats says that Daily Awareness & Inspiration? posts normally collect about 9K likes in average. If you are fine with that impact level – go on!

Does Daily Awareness & Inspiration? advertisement work?

To estimate whether Daily Awareness & Inspiration? advertisement is worth doing you should take into account the average engagement rate of corresponding inctagram.com @mindsetquote account which is ~ 1.30%. This is approximately how many interations you are likely to get with respect to the overall followers number.

What will be the reach I get if placing ad in Daily Awareness & Inspiration? Instagram account?

The maximum potential reach is about 708.6K people (but most probably will be around 10% of this value).

Brandon

Colorado

Ah benim Daily Awareness & Inspiration? tonlarca parası var!! - Andrew Tate güzelliği bizzat görmeyi hayal ediyorum ?
Laura

Indiana

? Daily Awareness & Inspiration? gibi tüm - Comics - Art maaşları var mı?
Ethan

San Diego

Daily Awareness & Inspiration? bana bir web sitesi aracılığıyla İngilizce öğretiyordu - Twilight'tan önce bile. İlk film çıktıktan sonra bile dersler devam etti ve Daily Awareness & Inspiration? çok iyiydi, meslektaşları hakkında şakalar yapıyordu. Ama sonra dersler durdu tabi - Ne güzel bir bayan ❣️ Andrew Tate'e şapka çıkartın ?
Tyler

California

Daily Awareness & Inspiration?'den çok daha yetenekli - Comics - Art var!
Patrick

Nevada

Daily Awareness & Inspiration? tüm bu $ 1800ları nasıl harcıyor merak ediyorum? - ❤️❤️❤️ Cbum, kalbim bir kez daha eridi
Brenda

California

Kariyerinin ilk günlerinde birçok kişi, Daily Awareness & Inspiration? babasının parasının onun popüler olmasına yardımcı olduğunu söyledi.
Amanda

California

Çoğu kişinin genellikle sorduğu soru şudur: Daily Awareness & Inspiration? yıldız olarak adlandırılabilecek ne yaptı? - Akışımın güzellik kısmı için teşekkür ederim Anthony Santos ?
Abigail

Oregon

male olsaydım Daily Awareness & Inspiration?'den çok daha fazla param olurdu ahahah ?
Carolyn

Jackson

Daily Awareness & Inspiration?'den nefret ediyorum ve neden bu kadar çok insanın hayran olduğunu anlayamıyorum... ? - Güzellik gerçekten dünyayı kurtarabiliyorsa, o zaman Barry White sizinle emin ellerdeyiz ?
Sharon

Kansas City

Dürüst olmak gerekirse, Daily Awareness & Inspiration? servetin {year} içinde çok daha fazla olduğuna inanıyorum
Frances

South Carolina

Birkaç yıl önce bir arkadaşım ve ben o yerin yakınında çalışıyorduk. Daily Awareness & Inspiration? katıldığı etkinliğin gerçekleştiği yer. Ona kayıtsızdım ama arkadaşım ona hayrandı. Bir kitabı Daily Awareness & Inspiration? vardı ve Daily Awareness & Inspiration? kitabının sorunlarıyla başa çıkmasına, kendini kesmeyi bırakmasına vb. yardımcı olduğunu söyleyip duruyordu. - ❤️‍? Les Gold dünyadaki en güzel şeylerin özüdür.
Beverly

Durham

pathos ve gösterişli bir lüks aşkı
Randy

Indiana

? Vay canına, ünlü Daily Awareness & Inspiration? gibi uzunum 1.71 m heh - ? Hayatta Horacio Pagani'i görecek kadar nasıl bu kadar şanslıydım?
Marilyn

Illinois

Daily Awareness & Inspiration? ve diğer ünlü bayanlarla ilgilenenler, Instagram'larını ziyaret edebilir ve şaşırabilir, şok olabilir vb.
Christina

Glendale

Eminim Daily Awareness & Inspiration? eşcinseldir ? - Kusursuz insan yoktur... Dediklerimi unutun. Nick Bollettieri var ?
Hannah

Fort Collins

Daily Awareness & Inspiration? hakkındaki bu yorumlar aptalca ?
Benjamin

Omaha

Elbette başka - Comics - Art vardır ama benim için Daily Awareness & Inspiration? İLK 1'dir - Etkileyici bir kelime hazinem var ama Andrew Tate güzelliği anlatacak kadar değil ?
Mary

Louisiana

Daily Awareness & Inspiration?, Daily Awareness & Inspiration? akıllı olduğu için mi bu kadar zengin? retorik
Grace

Toledo

Daily Awareness & Inspiration? gibi bu net $ 1800 değerine sahipken nasıl hissediyorsun merak ediyorum - Mireille Mathieu gülümseme günümü güzelleştirdi ?
Robert

Irving

Daily Awareness & Inspiration? gibi 47 olduğumda daha zengin olmak isterim ?
Sandra

Orlando

Aşk Aşk Aşk! Daily Awareness & Inspiration? en büyüğüdür - ❤️‍? Behgjet Pacolli fotoğraftan gözlerimi alamıyorum
Jason

Enterprise

Daily Awareness & Inspiration? sık sık komşumuz olan teyzesini ziyarete gelirdi. Gençtik ve sık sık birlikte sohbet ederdik. Hatta Daily Awareness & Inspiration?'in kucağımda oturduğu ve bana müstakbel kocası diyerek beni kasten utandırdığına dair bir kayıt bile var.
Patricia

Florida

Teyzesi Daily Awareness & Inspiration? aynı okula gitmişti. Hikayelerine göre, Daily Awareness & Inspiration? bir dışlanmıştı. İnsanlardan kaçıyordu, onlar da ondan. - ? Marcelo Tinelli'e sonsuza kadar bakabilirdim ama yine de bu benim için yeterli olmazdı
Joseph

Springfield

Daily Awareness & Inspiration? neden bu kadar aptal bir yüze sahip? ?
Kimberly

Grand Rapids

Babam eğlence sektöründe çalışıyor ve Daily Awareness & Inspiration?'in çalışanlara karşı korkunç tavrıyla ünlü olduğunu ve kendisinden başka kimseyi umursamadığını söylüyor. Çalışanlarının, işten çıkarılmaları halinde Daily Awareness & Inspiration? hakkında kötü bir şey söylemelerini yasaklayan bir sözleşme imzalamaları gerekiyor. - Anggun sayesinde bininci kez aşık oldum ?
Vincent

Sunrise Manor

Daily Awareness & Inspiration?... vokal becerilerinin olmaması, şarkılarının listelerde zirveye çıkmasını engellemiyor. Kızın oyunculuğu da pek parlak değil ama filmlerde oynamaya çalışıyor.
Thomas

Texas

Daily Awareness & Inspiration? çocuğunu çocukluğundan mahrum bırakmak ve ondan daha çok para kazanmak için elinden geleni yapıyor. - Marie Mai güzellik kalbimin atmasını sağlıyor ?
Amber

Virginia

Belki Amerika Birleşik Devletleri için $ 1800 normaldir.. Bilmiyorum
Terry

Texas

Peki ya Daily Awareness & Inspiration? ailesi? Nasıllar? - Bu büyüleyici Santo Versace'nin gerçek olduğuna inanamıyorum ?
Austin

Little Rock

Daily Awareness & Inspiration? Popülerlik ve izleyici sevgisi aynı şey değildir. Ne de olsa, günümüzün ünlülerinin çoğu için hakkında konuşulması önemlidir ve hangi tonda olduğu önemli değildir.
Theresa

Chicago

Daily Awareness & Inspiration? bir zamanlar başarılıydı, ancak sonra bir şeyler ters gitti. şimdi daha çok kariyer başarılarıyla değil, skandallarıyla tanınıyor. - Paloma Picasso görünce tekrar aşık oldum
Rachel

Ohio

Sevgili Daily Awareness & Inspiration?!
Jesse

Texas

Daily Awareness & Inspiration? gibi, babam 1976 olarak doğdu!! ? - Bountytank fotoğrafını sabah görmek güne en iyi başlangıçtır.
Justin

Fullerton

? Ben de 47 yaşındayım... Daily Awareness & Inspiration? gibi
Melissa

Surprise

"Başka bir ünlü külotsuz, sütyensiz çıktı, Daily Awareness & Inspiration? kıçını çıplak gösterdi" ve bunun gibi saçmalıklar gibi bir ön sayfa haberi neden var? - Horacio Pagani güzellik büyüleyicidir
Elizabeth

Phoenix

Karımın babası çocukken Daily Awareness & Inspiration? ile eğitim aldı. Ona göre, geleceğin Zor Ölüm beysbolda iyiydi ama korkunç bir kekemeliği vardı... Sonra dertten kurtulmak için bir vokal koçu görmeye başladı ve gerisi tarih oldu
Ann

Kansas

Babam, Daily Awareness & Inspiration? onunla bir film seçmelerine katılmaya ikna etmeye çalıştığında akademiye gitmek üzereydi. Ama dedesi, torunu istediğini yapmazsa yaz kampı için para vermeyeceğini söyledi. Daily Awareness & Inspiration? daha sonra Skate Town'da rol aldı. Babam onun harika bir adam olduğunu ve çok eğlendiklerini söylüyor. - Guy Lepage! O gözlerde boğuluyorum ve kurtulmak istemiyorum
Christine

Reno

Dürüst olmak gerekirse, pek Daily Awareness & Inspiration? net değer veya her neyse
George

Tennessee

Bir male - Comics - Art için, Daily Awareness & Inspiration? süper etkileyici bir kariyer yaptı - Amelie Lens bugün harika görünüyor diyebilirim. Ama her gün Amelie Lens harika! ?
Larry

Stockton

Tanrım keşke {değerim} olsaydı... ??

Daily Awareness & Inspiration? ve daily bumps

daily bumps, en iyi bilinen blogger kategorilerinden biridir.

Daily Bumps is best known for its great video blogs and an excellent YouTube channel. The videos revolve around the difficulties you encounter when starting a family.

{ads}

It’s not just about the bad, it’s also about the good. That’s why the videos are also about the joy of doing the same thing. The icing on the cake is understanding how much you can learn from it. You will meet an adorable couple, consisting of Missy Lanning and Bryan Lanning. There are also some beautiful kids, namely Finley Jay Finn Lanning and Oliver James Ollie Lanning.

Other characters are an Australian Shepherd and his puppy Karma and Luna. There is also a cat, bearded dragon, horse and mouse named Winston, Draco, Nacho and John respectively. You can’t forget the chicken. The family lives in Alhambra, California. The bottom line is that you have a lot of fun studying.

Now, how well do you know the daily bumps? If not a lot, we’ve rounded up everything you need to know about Daily Bumps net worth in 2021, wiki and all the details. Well, if you’re ready, here’s what we know so far about the Daily Bumps.

Opening

2012, December 31st, st  as Idea of ​​the station saw the light of day. The creators were Missy Lanning and Bryan Lanning. Their love story dates back to the high school where they met. They got married on August 8, 2008 , when they were relatively young. Finally, Missy was born on October 27, 1989 , while Bryan was born on January 20, 1990.

{ads}

So they were about 18 years old. Unfortunately, due to distance and other priorities, including college, they divorced. However, fate had intended them to be soul mates, which explained why they had remarried. After seeing each other again, we added Daily Bumps. That’s what they called their YouTube channel.

Like every other YouTuber, the couple have probably been thinking about it for a long time. So what a beautiful day to start your year with a goal achieved. After a short wait, subscribers have something to see. After all, the first video upload of the following year took place on January 26th.  .

It was mostly about Missy Lanning’s journey as a future mother. It was also an oasis of hope for any mother struggling with a stillbirth. After all, it’s about the experience she had a stillbirth before Oliver was born. The fact that the first video already had an audience of around 955,000 views in May 2020 says it all. People liked the video offerings.

In the end, they discussed serious issues that people no doubt often don’t talk about. Pregnant women, especially first mothers, had many thoughts and questions they would like to share and ask. Knowing that you are not alone can undoubtedly be encouraging. The fact that the videos were uploaded daily was also one of the great things about Daily Bumps.

{ads}

Evolution

Over time, Daily Bumps has begun to consider issues other than pregnancy too busy. Some of them have been milestones in their children’s lives, including their birthday parties. Missy and Bryan were also able to document the journey of a child, who took his first step and eventually learned to walk well. So far, the Daily Bumps YouTube channel has had several popular videos.

The best known is Toy Story Halloween Special, with over 136 million views. Another is Baby Trapped In Waterpark, which has around 50 million views. The Baby is Coming video also has a sizable audience of around 22 million views. The Daily Bumps YouTube channel has over 5 million subscribers.

In addition to Daily Bumps, the two also have their own YouTube channels. Music is at the heart of Bryan Lanning’s YouTube channel. Its audience is over 393,000 subscribers. On the other hand, Missy Lanny’s YouTube channel covers multiple topics such as cooking, beauty and motherhood. It has a wider audience than Bryan’s, with around 813,000 subscribers.

In addition to vlogging, the couple is also interested in business and entrepreneurship. It manages e-commerce, selling bags and t-shirts online through the DFTBA store.

Awards and recognitions

Thanks to hard work, consistency and relevance, Daily Bumps is an award winning YouTube channel. That’s why there are awards, achievements and nominations in recognition of Missy Lanning and Bryan Lanning’s efforts. A good example is the NewTuber of the Year award at the Sugarscape YouTube Awards in 2013. You must have made significant progress to gain recognition within your first year of existence. In the same year, Daily Bumps received a Shorty Award nomination. The award was awarded in the Video Blogger of the Year category.

As for the results, it’s no joke to get such a large following to watch your videos. Also, it’s no joke to run three YouTube channels without letting subscribers down on either of them. The over 5 million, 393l subscribers and 813k subscribers to the various channels are also commendable. They also upload great content to get 22 million, 50 million, and even 136 million views for more videos.

Net worth and earnings from daily jumps in 2021

{img}

As of 2021, Daily Bumps’s net worth is approximately $12 million and is the main source of income for the YouTube channel. With several million subscribers and several billion views, the channel makes a lot of money.

In addition to videos, they also promote various brands including Mattel, HP and Family Mobile. So the brand pays them. After all, they also sell T-shirts, bags, and posters online, among other things. With all its income-generating activities, Daily Bumps has a sizable fortune.

It’s interesting how you can turn a negative thing into a positive one. Missy Lanning and Bryan Lanning experienced the loss of their baby after a stillbirth. They went out of their way to encourage other mothers to experience the same thing.

{ads}

They also showed their viewers that you can move on after something like this is devastating. As a result, Daily Bumps made her famous and rich while still being a source of income for many people. Of course, being good pays off, and both Missy and Larry can testify.

{ads}

Daily Bumps en a popular American YouTube channel. The channel is run by Bryan Lanning and Missy Lanning, and they post vlogs on their channel. They have two sons, Oliver James Ollie Lanning and Finley Jay Finn Lanning, and they also appear in their vlogs. The vlogs are based on the challenges of raising a family and happiness & accompanying lessons.

Inception

The channel was started on December 31 st  , while the first video was uploaded on 26 th  of January 2013. The channel was initially started to document Missy’s pregnancy journey and to help mothers with stillbirths. The first video uploaded to the channel, which was a daily vlog, garnered 955K views as of May 2020.

Evolution

His vlogs document various important events in his life, such as his son learning to walk and his children’s birthday parties. His most popular videos include "Toy Story Halloween Special", "Baby Trapped In Waterpark", "and "The baby is coming, "which has garnered 136 million views, 50 million views and 22 million views respectively in May 2020. Both Bryan and Missy have their channels as well.

Bryan’s channel focuses on music and has 393K subscribers, while Missy’s channel focuses on beauty, motherhood and cooking and has 813K subscribers as of May 2020. The channel has 5.02 million subscribers. Additionally, they sell merchandise online at the DFTBA store including T-shirts and bags. They also have a large following on other social media platforms.

Awards & Achievements

Here is a list covering some of the awards and achievements earned by Daily Bumps:

  • They were the winners of the NewTuber of the Year Awards at Sugarscape 2013 YouTube Awards. 
  • They were nominated for the 2013 Shorty Awards for Video Blogger of the Year. 

Net worth of Daily Bumps in 2021
{img}

As of August 2021, Daily Bumps has earned a net worth of $12 million. His vlogs about the daily activities of the average American household are highly regarded by a large number of fans. Additionally, they sell merchandise online at the DFTBA store including T-shirts and bags. They also have a large following on other social media platforms.

Daily Bumps has been a great YouTube channel, and the videos they have created have certainly been incredibly fun to watch. With that said, we wish them the best of luck in all their future endeavors and hope they continue to entertain us as they always have.


Daily Bumps has over 5 million subscribers as of 2019 growing by 2,000 new subs daily and has accumulated over 3 billion views since the channel was started. As of 2021, Daily Bumps net worth estimated at $12 Million USD. In a day, the videos within the channel cumulatively get around 2.5 million views per day. this could lead to a calculable revenue of around $10,000 per day ($3.6 million a year) from ads that run on the videos.

YouTubers get paid between $2 – $5 per a thousand monetized views once YouTube takes its cut. Monetized views vary from 400th – hr of the whole views. of these are influenced by many factors like device content, the situation of the viewer, ad inventory, what number of ads there are on a video, what number of folks skip the ads, ad engagement, etc. The family makes further financial gain from mercantilism merchandise like shirts, posters, etc. They conjointly get paid tens of thousands of dollars to push totally different products through their channels and social media pages. they need to have deals promoting products like Family Mobile, HP, and others.

Personal Life

The couple started when the young lady created her own YouTube channel to document it and facilitate abortion and missed births for others. In a few months when she had an abortion, the young woman became pregnant again. The young woman gave birth to her first son, Oliver James, on July 27, 2013, through a cesarean section. As of 2021, Daily Bumps net worth estimated at $12 Million USD.

On February 9, 2015, she found out she was pregnant with her second child. The young woman gave birth to her second son, Finlay J., on October 24, 2015, through a cesarean section. Also, the young lady and Brian both have their own personal channels. The young woman focuses on beauty, pregnancy, maternity, cooking, and halal while Brian focuses on music.

On Feb 9, 2015, they learned she was pregnant with their second kid. the young lady gave birth to their second son Finley Jay, via cesarean section on October 24, 2015. Both the young lady and Bryan have their own personal channels. Young lady focuses on beauty, pregnancy, motherhood, cookery, and hauls, whereas Bryan focuses on music.

Professional Career

The couple daily visit their families from home, Eli and Jared to Elle and Jared McMahon, their three sons, Jackson, Calvin, and Kelman and Katie to Tommy Klein and Katie Bynings, Johnson’s fame Jeffrey, Missy’s cousin, his wife, Natalia. Are close friends with, And their daughters, Olivia Leaf and Patton.

On December 4, 2017, Jeff and Natalia announced that they were expecting their third child, which was due in July 2018, but on January 16, 2018. It was revealed that Natalia had suffered a miscarriage. And Calais and Corbin, their daughter Juniper, and another baby due October 2019.

Missy and Daily Bumps were actually married on August 8, 2008, but they later found out that they married very soon and divorced. Eventually, they got together and fall in love, and remarried. It is said that they celebrate their anniversary on August 8.

There is conjointly a program referred to as Google’s most popular wherever deep-pocketed firms will target ads on the highest five-hitter most well-liked content. The ad rates here are above normal. except for ads, YouTubers conjointly generate further from YouTube Red viewers who pay a monthly fee to look at premium content on YouTube and watch videos while no ads. Here they get paid supported watch time on their videos. The longer the viewers watch their videos, the extra money they earn.

Daily Bumps decided not to keep his Bengali cat Zuri and gave it to Jimmy’s younger brother Jimmy. On July 24, 2017, Masai announced in his latest vlog that his fish hashtag had passed away and brought two new fish clickbait and viral on July 26, 2017. They found a rat named John Pinky in July 2017. React to the Box Challenge Chick Reach!

{img}

Bumps on The approach

In the starting, a couple of days before Christmas 2011, they learned a young lady was pregnant. However, at their 10-week ultrasound, they learned the baby did not have a heartbeat. a handful of weeks when they lost the baby. They got a decision from the doctor telling them it had been a boy. Shortly when they lost him, they started attempting and she or he quickly got pregnant once more.

At sixteen weeks, that they had an ultrasound party, and that they learned they were having a boy. Then, they lost him at twenty weeks. a young lady delivered him still on Sept 7, 2012. They determined to call him Gabriel Bryan Lanning. shortly when they lost Gabriel. The young lady started a YouTube channel to stipulate their loss.

Reason for Miscarriage and Abortion

On November 8, 2013, a young lady denotes a video on her personal channel titled WHY I LOST MY 2 BABIES. She was unconcealed that there was a full septum in her uterus that was inflicting pregnancy losses. Oliver was a miracle since she was pregnant with him at the time and had no plan regarding the septum. On November 7, 2014, a young lady had surgery to induce the septum removed. Read About Nicole Briscoe Biography

Birthdays and Ages

  • Bryan Lanning (born: Jan 20, 1990 [age 29])
  • Melissa young lady Lanning (née Hollister) (born: Oct 27, 1989 [age 30])
  • Oliver James Ollie Lanning (born: July 27, 2013 [age 6])
  • Finley Jay Finn Lanning (born: day, 2015 [age 4]
{img}

Family

Missy’s family typically seems within the vlogs whereas Bryan’s family lives out of state. Though each Bryan and the young lady are about to their family. Bryan grew up while not a father.  However, he got to facilitate and at last, met his birth father and his family.

Bryan’s Family

Daily Bumps is that the youngest out of him and his sister Bev, they share a mother, Nancy.

Missy’s Family

Missy is the oldest out of her 3 siblings Jimmy James Jr. and huisache YouTube Channel Their oldsters are Jim James Sr. and Suzzane. Daily Bumps Net Worth, Income & Career (You Tuber).

daily bumps ve Daily Awareness & Inspiration?

daily bumps net değeri 2023

Daily Awareness & Inspiration?'den farklı olarak, daily bumps 31/01/2023 itibarıyla net değeri 2023 yılında 100.000 dolardır.

daily bumps yükseklik

daily bumps ne kadar uzun? Pekala, daily bumps yüksekliği yaklaşık olarak 1.71 m (Daily Awareness & Inspiration? yüksekliğinin 1.71 m yüksekliğiyle karşılaştırın).

daily bumps yaşı kaçtır?

daily bumps, 1976'de, Daily Awareness & Inspiration? ise yukarıda bahsedildiği gibi 1976'de doğdu.

Approximate Ad Price: €1800

🔥 👑 🤑

Best hot tubs under $5000

See details

2023 Shows like Pretty little liars

See details

Best shows like Queen of the south

See details

Write for us + Fashion

See details

Lifestyle write for us

See details

Top-10 Shows like Over the garden wall

See details

Choosing the best One Shoulder Sports Bra

See details

Most exciting TV Shows like Bones

See details

Best TV shows like Castle

See details

Shaq car collection

See details

TOP-20

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

12 comments

Celebrities Net Worth

Bruna Marquezine

12 comments

Celebrities Net Worth

Johnny Sins

12 comments

Celebrities Net Worth

Les Gold

12 comments

Celebrities Net Worth

Infanta Elena

12 comments

Celebrities Net Worth

Arda Turan

12 comments

Celebrities Net Worth

giannina maradona

12 comments

Celebrities Net Worth

Lei Jun

12 comments

Celebrities Net Worth

Alexis Texas

12 comments

Celebrities Net Worth

Marc Merrill

12 comments

Celebrities Net Worth

Jesse Rutherford

12 comments

Celebrities Net Worth

John Caudwell

12 comments

Celebrities Net Worth

Frankie Dettori

12 comments

Celebrities Net Worth

Katiana Kay

12 comments

Celebrities Net Worth

oliver tree

12 comments

Celebrities Net Worth

misty raney

12 comments

Celebrities Net Worth

manny khoshbin

12 comments

Celebrities Net Worth

Alexa Ray Joel

12 comments

Celebrities Net Worth

Chuck Liddell

12 comments

Celebrities Net Worth

Alistair Overeem

12 comments

News archive

12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 » 1/2022 »