Change language

Oto pierwsze zdjęcie Lady Gagi w filmie “Joker: Folie à Deux”

Oto pierwsze zdjęcie Lady Gagi w filmie

Sequel autorskiego "Jokera" Todda Phillipsa, w którym w nieokreślonej jeszcze roli wystąpi Lady Gaga, będzie musicalem.

Joker 2, sequel filmu Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, był nieunikniony po tym, jak rozbił box office, zbierając więcej nominacji do nagród, niż możesz potrząsnąć kijem w nieskończenie przestronnym samochodzie klauna. Film przekroczył granicę miliarda dolarów w przychodach na całym świecie: lepszego wyniku dla inspirowanej Scorsese nihilistycznej psychodramy nie można było sobie wyobrazić. Teraz zgodnie z żelazną zasadą Hollywood (jeśli odniesiesz stratosferyczny sukces, wykorzystaj go do granic możliwości!), domaga się on bisu.

Tym razem pojawi się także Lady Gaga, w swoim pierwszym doświadczeniu u boku Joaquina Phoenixa. Są!

Oczywiście Joker stworzył całkiem niezłą samodzielną historię. Film, pomimo kontrowersji podsycanych histerią detalistów, znalazł nowy grunt dla przepełnionego gatunku komiksowego, a teraz nadchodzi sequel, który stara się utrzymać ten ton, jednocześnie wyglądając mniej indie i zaangażowany niż jego poprzednik. Najwyraźniej w rzeczywistości drugi rozdział jest w stylu musicalu, co wyjaśnia wybór zatrudnienia Lady Gagi jako współgwiazdy. 

Wiadomość została potwierdzona przez samą gwiazdę pop na Twitterze w 2022 roku, z 18-sekundowym klipem wspartym instrumentalną wersją "Cheek to Cheek" Freda Astaire'a.

Miesiące później pojawiło się kolejne potwierdzenie, że casting nie był wymyślonym, er, żartem: Lady Gaga, w rzeczywistości, przedstawiła pierwsze spojrzenie na to, jak będzie wyglądać u boku Phoenixa. W nawiązaniu do tytułu filmu i karty do gry przedstawiającej jokera, piosenkarka-aktorka zamieściła zbliżenie, na którym widać, że trzyma twarz Joaquina-jokera w mieszance przerażenia i uwielbienia (w zasadzie jest to uczucie, które wszyscy mieliśmy oglądając Jokera, film, za pierwszym razem). 

Nie wiemy na pewno, kogo zagra Gaga: podtytuł sequela Folie à deux sugeruje żargon medyczny używany do wskazania duetu z tym samym stanem psychicznym. Kto mógłby być partnerem do szaleństwa w uniwersum Jokera? Prawdopodobnie Harley Quinn. Nie wiadomo jak postać zostanie oddana przez pryzmat Phillipsa, ale zakładamy, że będzie odejściem od występu Margot Robbie w Suicide Squad i Birds of Prey.

Kiedy pojawi się Joker 2

Jest jeszcze bardzo wcześnie, aby rozpocząć odliczanie do kinowego powrotu Jokera, ale Folie à Deux ma już datę premiery i jest to 4 października 2024 roku, czyli pięć lat od pojawienia się Króla Zbrodni. 

Jaką historię mógłby opowiedzieć Joker 2

Pod koniec tamtego filmu Arthur Fleck wylądował w Arkham Asylum po wywołaniu zamieszek, które ogarnęły całe Gotham, a według The Wrap muzyczny sequel będzie się głównie rozgrywał w niesławnym szpitalu psychiatrycznym. Z sukcesem The Joker, chłopcy z DC prawdopodobnie postawią duże pieniądze na jego sequel.

Nikt nie chciał sequela Jokera poza tymi, którzy go uwielbiają, ale to musical z udziałem największej gwiazdy kina pop, więc… czy będzie to bis, na który liczyli widzowie? 

Mało tego… Co teraz pomyślą ci, którzy wciąż jęczą o dziwnym, zabójczym akcencie Gagi w House of Gucci, gdy wkracza ona w długie, piskliwe buty kapryśnego komiksowego klauna? Czy Gaga ściągnie kolejny krytykowany przez krytyków akcent? 

Tego jeszcze nie wiadomo. Z pewnością jednak, ze wszystkich produktów wyłaniających się z wiecznego stosowania sequeli w amerykańskim kinie, szalony musical z udziałem Gagi u boku Jokera jest najlepszym, o co mogliśmy prosić. 

Napisane przez Michaela Zippo

Michael Zippo, webmaster i wydawca z pasją, wyróżnia się wszechstronnością w rozpowszechnianiu informacji w Internecie. Na swoim blogu porusza różne tematy, od majątku celebrytów po dynamiką biznesu, ekonomią oraz rozwojem IT i programowania. Jego profesjonalna obecność w LinkedInhttps://www.linkedin.com/in/michael-zippo-9136441b1/ – jest odzwierciedleniem jego zaangażowania w branżę, podczas gdy zarządzający platformami takimi jak EmergeSocial.NET i theworldtimes.org podkreśla swoją wiedzę w zakresie tworzenia informacyjnych i aktualnych treści. Zaangażowany w znaczące projekty, takie jak python.engineering, Michael oferuje wyjątkowe doświadczenie w cyfrowym świecie, zapraszając publiczność do odkrywania z nim wielu aspektów online.

News

News archive

4/2024 » 3/2024 » 2/2024 » 1/2024 » 12/2023 » 11/2023 » 10/2023 » 9/2023 » 8/2023 » 7/2023 » 6/2023 » 5/2023 »