servet 2023

İçindekiler

Height1.71 m height is 1.71 m
Was born in1976 birthday is 1976
GendermaleAs we can see, is a male
ProfessionWrites about - Business and Economy - Leisure is related to Business person

Approximate Ad Price

Get in touch with — a well-known Instagram blogger and influencer.
Similar influencers:
Business and Economy
Leisure

How many followers does have?

Currently has roughly about 339.3K followers on Instagram, which is pretty good.

Is a proper influencer to work with?

Our stats says that posts normally collect about 429 likes in average. If you are fine with that impact level – go on!

Does advertisement work?

To estimate whether advertisement is worth doing you should take into account the average engagement rate of corresponding inctagram.com @super_shopper_q8 account which is ~ 0.13%. This is approximately how many interations you are likely to get with respect to the overall followers number.

What will be the reach I get if placing ad in Instagram account?

The maximum potential reach is about 339.3K people (but most probably will be around 10% of this value).

Nancy

Virginia

gibi, babam 1976 olarak doğdu!! ? - Ne güzel bir bayan ❣️ Andrew Tate'e şapka çıkartın ?
Daniel

St. Petersburg

Babam, ile çocukken arkadaştı. Bu arkadaşlık sonsuza dek sürecek gibiydi! Büyükannem ve müstakbel aktörün annesi arkadaştı. Ama büyükbabam bir pilottu ve oğlunun onun izinden gitmesini istedi.
Alan

Illinois

male olsaydım 'den çok daha fazla param olurdu ahahah ? - Andrew Tate görünce tekrar aşık oldum
Alexis

Corpus Christi

bir keresinde annesiyle birlikte geldi. Kariyeri zirvedeydi. Beyzbol şapkası ve güneş gözlüğü takıyordu ve tıraşlı değildi ama yine de onu tanıdım.
Lawrence

El Paso

Kocamın kendi grubu vardı ve daha önce bir barda çalmışlardı. O zaman kimse bilmiyordu. Adam sahne maskaralıkları yapıyor ve komik olmaya çalışıyordu. Hatta onunla yeraltında tanıştıkları bir olay bile yaşadılar. yüksek sesle gülmeye başladı, yüzünü buruşturdu ve temelde dikkat çekmek için her şeyi yaptı. Onlar için çok utanç vericiydi. - Bu büyüleyici Cbum'nin gerçek olduğuna inanamıyorum ?
Sarah

Fresno

Popülerlik ve izleyici sevgisi aynı şey değildir. Ne de olsa, günümüzün ünlülerinin çoğu için hakkında konuşulması önemlidir ve hangi tonda olduğu önemli değildir.
Patricia

Ohio

Aşk Aşk Aşk! en büyüğüdür - Anthony Santos güzelliği bizzat görmeyi hayal ediyorum ?
Maria

California

amcamla birlikte okudu. Ve sesini radyodan tanıdığını söylüyor. Başka hiçbir şeyle karıştırılamazdı, onun sahnede çok sık performans sergilediği okuldan hatırladı.
Susan

Cary

hakkındaki bu yorumlar aptalca ? - Barry White fotoğrafını sabah görmek güne en iyi başlangıçtır.
Benjamin

Kentucky

Elbette başka - Business and Economy - Leisure vardır ama benim için İLK 1'dir
Rebecca

Baltimore

? Vay canına, ünlü gibi uzunum 1.71 m heh - Kusursuz insan yoktur... Dediklerimi unutun. Les Gold var ?
Frank

Minnesota

Ah benim tonlarca parası var!!
Doris

California

'in erkek veya kız kardeşi olup olmadığını merak ediyorum - ❤️‍? Horacio Pagani dünyadaki en güzel şeylerin özüdür.
Samuel

California

ile ikimiz de 47 yaşındayız ?
Anna

Birmingham

Heathers, müsrif hayatını göstermekte çok ısrarcı olduğu için 'i sürekli olarak azarlıyor. Örneğin, fotoğraflarını yakın zamana kadar Instagram'da defalarca yayınladığı kahvaltılarını ele alalım. - Etkileyici bir kelime hazinem var ama Nick Bollettieri güzelliği anlatacak kadar değil ?
Jesse

Shreveport

Her şeyden önce, sert dili ve ardından gelen skandallarla ünlüdür.
Dennis

Fullerton

2023 yılında net değerinden bir yüzde bile kazanmadım..? - ? Andrew Tate'e sonsuza kadar bakabilirdim ama yine de bu benim için yeterli olmazdı
Mary

Texas

Süper rahat ve güzel. komşuydum ve tüm sokağımızı partilerine davet ederdi. Muhtemelen gürültü yüzünden kimse polisi aramasın diye yaptı, ama yine de gerçekten hoş ve havalıydı.
Victoria

Enterprise

tüm bu $ 85.8ları nasıl harcıyor merak ediyorum? - Mireille Mathieu bugün harika görünüyor diyebilirim. Ama her gün Mireille Mathieu harika! ?
Evelyn

Chesapeake

Bu gönderiden çıkardığım güzel gerçek şu ki, 1.71 m boyunda!!!
Joshua

Ohio

neden bu kadar aptal bir yüze sahip? ? - ❤️‍? Behgjet Pacolli fotoğraftan gözlerimi alamıyorum
Patrick

Atlanta

gibi bu net $ 85.8 değerine sahipken nasıl hissediyorsun merak ediyorum
Kyle

Santa Ana

'den nefret ediyorum ve neden bu kadar çok insanın hayran olduğunu anlayamıyorum... ? - Marcelo Tinelli güzellik büyüleyicidir
Margaret

Phoenix

Ve bugün şok oldum - net değerin $ 85.8 olduğunu biliyor muydunuz?!
Elijah

California

Bunu duyduğuma çok üzüldüm. Ne kadar sevimli ve tatlıydı, genç, şamatacı oyunculardan oluşan rengarenk ekiple ne kadar organik bir şekilde harmanlandı. - Anggun gülümseme günümü güzelleştirdi ?
Janet

Nevada

? gibi tüm - Business and Economy - Leisure maaşları var mı?
Bryan

California

Peki ya ailesi? Nasıllar? - Akışımın güzellik kısmı için teşekkür ederim Marie Mai ?
Paul

Irvine

Ama... tüm bu parayı nasıl kazandı?? $ 85.8 çok fazla!
Arthur

Texas

Bir male - Business and Economy - Leisure için, süper etkileyici bir kariyer yaptı - Güzellik gerçekten dünyayı kurtarabiliyorsa, o zaman Santo Versace sizinle emin ellerdeyiz ?
Teresa

Baton Rouge

Annem çocukken ile arkadaştı ve onun bu resmini onunla bulduk. Saça dikkat ... O sırada oyunculuk kariyerine yeni başlıyordu.
Steven

Texas

Erkek kardeşlerim ile okula gitti. Aşık oldular ama onları başından savdı. O zamanlar zorbalardı, bu yüzden reddedilmelerine şaşırmadım. - Paloma Picasso! O gözlerde boğuluyorum ve kurtulmak istemiyorum
Shirley

Chicago

İnanılmaz güzel. Onunla çalıştım ve her zaman en iyi hikayeleri o anlattı. Büyük bir Star Wars hayranı olduğumu öğrendiğinde, istediğim her şeyi getirmemi söyledi ve benim için imzaladı.
Jason

Massachusetts

47 yıl önce doğduğunda okuldaydım - Bountytank güzellik kalbimin atmasını sağlıyor ?
Isabella

Bridgeport

Birkaç yıl önce bir arkadaşım ve ben o yerin yakınında çalışıyorduk. katıldığı etkinliğin gerçekleştiği yer. Ona kayıtsızdım ama arkadaşım ona hayrandı. Bir kitabı vardı ve kitabının sorunlarıyla başa çıkmasına, kendini kesmeyi bırakmasına vb. yardımcı olduğunu söyleyip duruyordu.
Gregory

Glendale

Bir gün bizimle buluşmak için yürüyordu ve arkadaşım "Aman Tanrım, depresyonumla başa çıkmama yardım ettin ve..." gibi bir şey söylemeye başladı, sözünü bitiremeden sindi ve gözlerini devirdi ve etrafımızda dolaştı. Arkadaşımın kalbini kırdı. Bundan sonrasını hatırlamadı. - ❤️❤️❤️ Horacio Pagani, kalbim bir kez daha eridi
Scott

Sunrise Manor

pathos ve gösterişli bir lüks aşkı
Lisa

Iowa

bana bir web sitesi aracılığıyla İngilizce öğretiyordu - Twilight'tan önce bile. İlk film çıktıktan sonra bile dersler devam etti ve çok iyiydi, meslektaşları hakkında şakalar yapıyordu. Ama sonra dersler durdu tabi - ? Hayatta Guy Lepage'i görecek kadar nasıl bu kadar şanslıydım?
Peter

Indiana

Eminim eşcinseldir ?
Richard

Oklahoma

Dürüst olmak gerekirse, pek net değer veya her neyse - Amelie Lens sayesinde bininci kez aşık oldum ?
Roger

Alabama

sık sık komşumuz olan teyzesini ziyarete gelirdi. Gençtik ve sık sık birlikte sohbet ederdik. Hatta 'in kucağımda oturduğu ve bana müstakbel kocası diyerek beni kasten utandırdığına dair bir kayıt bile var.

ve Karina Garcia

Karina Garcia, en iyi bilinen YouTuber kategorilerinden biridir.

Karina Garcia is a popular American YouTuber. She is best known for her DIY videos and videos which, in addition to creating DIY videos, focus on the topic of makeup reviews, tricks and tutorials. One of his most popular videos, “Do It Yourself Flubber Soap! Make squishy soap! â€ It currently has 9.9 million views. She is also an author and has the books "Karina Garcia’s DIY Slime Paper" and "Karina Garcia’s Must-Try DIYs: 20 Crafts & Lifehacks". She is also the founder of Craft City.

{ads}

Well, how well do you know Karina Garcia? If not a lot, we’ve rounded up everything you need to know about Karina Garcia’s net worth in 2021, age, height, weight, boyfriend, husband, kids, bio, and all the details about her life. Well, if you’re ready, here’s what we know about Karina Garcia so far.

Biography and early life

Karina Garcia was born on May 8th. February 1994 in California, USA While her parents’ names are not yet known, the father is known to be a businessman, while the mother is a housewife. Her twin sister Mayra Isabel is also a famous YouTube star. He also has three brothers and two sisters.

Age, height, weight and body measurements

So how old is Karina Garcia in 2021 and how tall and how much does she weigh? Well, Karina Garcia is 27 today, August 9, 2021 and was born on February 8, 1994. Although she is 5’5″ tall in feet and inches and 165cm in centimeters, she weighs about 128 pounds in pounds and 59 kg in kilograms. The eye color is dark brown and the hair color is black.

Education

Although Karina Garcia is known to have attended a local high school in Los Angeles, the name of her high school is not yet known. After graduating from high school, she received her undergraduate education from the University of Southern California.

{ads}

Personal life: dating, friends, husband, children

{img}

Karen Garcia married Raul Aguilar in 2019 and the two have since they have been together. They were together 5 years before they got married. Other than that, there is no trace of their relationship (s).

Is Karina Garcia a lesbian?

Karina Garcia was with Raul. married Aguilar since 2019. Other than that, there are no records of their previous relationships known to us. If you look at their romance, it’s clear he’s straight.

Professional career

Karina Garcia is an incredibly popular YouTuber who loves her YouTube Journey Inside. started in 2015, although she had already created her account for three years in 2012. In addition to the DIY videos, she also makes videos on reviews, tricks and makeup tutorials. Not only are their videos very easy to follow, they are also very innovative.

One of their most popular videos, "Do It Yourself Flubber Soap! Make Squishy Soap !" Was uploaded on August 13th < sup> ten  2015 and earned her many accolades. The video currently has 9.9 million views. The oldest video that can be set on their channel, "Easy DIY Lipsticks!" was uploaded on 12 < sup>  February 2015 and currently has 3 million views.

{ads}

Her most popular video is "I tried ASMR .. Eating Raw Honeycomb, Slime, Aloe Vera (Sticky Crunchy Sounds ) ", which was uploaded on August 17, 2018 and received 40 million views (as of March 2021). Her latest video" 7 MONTHS PREGNANT! Plan baby rooms, baby names and more! " was uploaded on February 16 , 2021 and currently has 579,000 views.

She is an expert on slime and has also written two books. These books are "Karina Garcia’s DIY Slime Paper" and "Karina Garcia’s Must-Try DIYs: 20 Crafts & Life Hacks" and the former has even become a bestseller. She is also the founder of Craft City. In 2015 he released his first show "Going Garcia", which can be seen on Apple TV.

Awards

While Karina Garcia "has not yet won any awards, their popularity is undeniable. As of March 2021, she had 41,3,000 followers on Twitter , 1.2 million followers on Instagram and 9.37 million subscribers to her YouTube account.

Karina Garcia’s net worth, salary and earnings in 2021

{img}

As of 2021, Karina Garcia has a net worth of $2 million. She has earned most of her income from her career as a YouTuber. That said, her lean books have only increased her net worth. .

{ads}

Karina Garcia has been a great YouTuber and her videos prove it. With that in mind, we wish her the best of luck in all her future endeavors and hope she is still entertaining us as usual.

{ads}

Karina García was born on February 8, 1994 in Los Angeles, California. She is a famous YouTube beauty and lifestyle vlogger and also a social media personality who runs a YouTube channel that has over 9 million subscribers. On her youtube channel, she continually posts casts, DIYs, and makeup tutorials. Karina is the twin sister of Mayra Isabel, who is also a beauty and lifestyle vlogger. Karina is also known to be very particular when it comes to choosing a theme for her YouTube videos.

You may know Karina García very well, but do you know how old and tall she is and what is her net worth in 2021? If you don’t know, we have put together this article on Karina Garcia short biography wiki details, career, professional life, personal life, current net worth, age, height, weight and more facts. . Well, if you’re ready, let’s get started.

Early Life & Biography

Karina García was born on February 8, 1994 in Los Angeles, California. The whereabouts of his parents are unknown; However, Karina has a twin sister named Mayra Isabell who is also You Tuber. Mayra’s posts make up tutorials just like her twin sister.

Karina García created her YouTube channel in 2012, but did not upload any videos until 2015, where she did and had a large following overnight. . Its video content became very popular, especially among teenagers, because it contained everything a girl needs to know in her daily life, for example, how to apply lipstick, nail polish and even tricks for menstruation.

Personal life

Karina García and her husband Raúl Aguilar got privately engaged in 2018 and then got married in 2019, where she uploaded videos of her wedding on her YouTube channel. Raúl himself is also a You Tuber and video blogger where he is famous for his DIY home videos, which he highly promotes on his Instagram account. This has made a lot of speculation about their relationship where people say they probably got together because of DIY related videos.

Because of a difficult childhood, Karina promised herself that she would improve her family’s life and when her net worth began to stabilize, she bought a six-bedroom home for her entire life. family. including her retired parents, her husband, her sister, and also her sister’s husband in California. It is also said that he plans to build a huge guest house.

Age, height and weight

Born on February 8, 1994, Karina García is 27 years old as of today August 9, 2021. She measures 1.5 m and weighs 69 kg.

Carrera

Karina used to play with slime a lot when she was a child. . One day while browsing the internet for slime recipes, he couldn’t find many, and that’s when he saw an opportunity to start a YouTube channel. Because her twin sister had created a YouTube channel and was doing well, she decided to give it a try.

He then created his YouTube channel in 2012, but didn’t upload or make any videos until 2015, where he uploaded his first video, which was about how to make crushing soap. This brought him instant fame with over 1 million views overnight. She then started making content videos on how to apply lipstick, nail polish, and even menstruation tricks, which are basically what little girls or teenagers need to know. This made her very popular with teenagers, gaining more than 250,000 YouTube followers in 6 months.