Elon Musk servet 2023

İçindekiler

Elon Musk

Elon Musk

Height1.71 mElon Musk height is 1.71 m
Was born in1971-06-28Elon Musk birthday is 1971-06-28
GendermaleAs we can see, Elon Musk is a male
ProfessionbusinessmenElon Musk is related to CEOs

2023 cinsinden Elon Musk Net Değeri nedir

Elon Musk Yıllık Maaş 2023

EmergeSocial.net istatistiklerine göre, 2023 Elon Musk yılında net değer yaklaşık $ 176.000.000.000 olacak. Bu, diğer businessmen ile karşılaştırıldığında nispeten yüksek bir net değerdir.

Elon Musk serveti 2023

18 Kasım 2022 itibarıyla tahmini net değeri yaklaşık 181 milyar ABD doları olan Musk, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne ve Forbes Gerçek Zamanlı Milyarderler listesine göre dünyanın en zengin kişisidir. Tesla, Inc. CEO'su ve Ürün Mimarı

Musk, dünyanın en değerli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'sudur. Austin, Teksas merkezli şirket, ev için elektrikli araçlar ve güneş pilleri satıyor. Musk ayrıca, NASA'nın uzay istasyonuna ikmal yapması için sözleşme yaptığı roket üreticisi ve sosyal medya şirketi Twitter'ın sahibi olan SpaceX'in CEO'sudur.

Elon Musk parasını nasıl aldı?

Pek çok insan gibi muhtemelen Elon Musk'ın nasıl para kazandığını merak ediyorsunuz. En çok Tesla ve SpaceX'in kurucu ortağı ve CEO'su olarak bilinir, ancak ödülü Musk kazandı. PayPal'ın kurucu ortağı olarak kazandığı ilk servet.

Ağustos 2022 tarihli bir yasal düzenlemeye göre Musk, Tesla'nın yaklaşık %15'ine sahip. Ayrıca yaklaşık 92,9 milyon çalıştırılabilir seçeneğe de sahip.

SpaceX, Haziran 2022'de 1.000.000 ABD Doları değerindeki bir finansman turu kullanılarak değerlenir. şirket yaklaşık 125.000 milyon dolar. Bir 2020 sunumu, bunu yapmanın en iyi yolunu gösterdi. Musk'ın, bir tröst aracılığıyla yakından tutulan şirketin %47'sine sahip olduğu bildirildi. Bloomberg'in analizi, hisselerinin sonraki turlarda yaklaşık %44'e seyreltildiğini varsayıyor. Tek boynuzlu at stoklarının ikincil piyasada çektiği tipik indirimleri hesaba katmak için değer %15 düşürüldü.

Nisan 2022'de Musk yeni bir sözleşme teklif etti. Twitter Inc'i 44 milyar dolara satın aldı. Anlaşma kapatıldı. Mayıs 2022'de açıklanan dış yatırımcılara göre şirketin yaklaşık %79'una sahip olduğu tahmin edilmektedir. Değeri, teklif fiyatına dayanmaktadır ve í; Solactive Sosyal Medya Endeksi'nin getirisine göre ayarlanmıştır. Satın alma için hesaplanan 17,8 milyar $ nakit düşüldükten sonra, satın alma maliyetini hesaba katmak için 4,6 milyar $'lık bir yükümlülük dahil edilmiştir. Kapanış sırasında neler mevcuttu?

Mevcut nakit varlığınızın değeri, içeriden bilgi ticaretinizden elde ettiğiniz geliri içerir ve vergileri, piyasa performansını ve hayır amaçlı bağışları yansıtacak şekilde ayarlanır.

Şirketin 2022 vekalet beyannamesine göre, Musk'ın Tesla hisselerinin yaklaşık yarısı kişisel borçluluğu güvence altına almak için teminat olarak verilmişti. dosyalama ve rehinli hisselerin %25'i kredi limitini hesaba katmak için faizinizden düşüldü. Musk, 2019'da SpaceX hisselerinin bir kısmının da rehin verildiğini söylemişti ancak detaya girmemişti. SpaceX hissesi üzerinde hesaplanan taahhütleri yansıtmak için analize 6,4 milyar dolarlık bir yükümlülük dahil edildi.

Dönüm Noktaları

 • 1971 Elon Musk, Güney Afrika, Pretoria'da doğdu.
 • 1981 İlk bilgisayarını 10 yaşında satın aldı.
 • 1983 İlk ticari yazılım oyunu Blastar'ı yarattı ve sattı.
 • 1999 X.com adında bir çevrimiçi ödeme sistemi geliştirdi.
 • 2000, X.com'u PayPal'ın ana şirketi Cofinity ile Birleştiriyor.
 • 2002 PayPal, eBay tarafından 1,5 milyar dolara satın alındı.
 • 2002 Los ÁAngeles havaalanı yakınındaki eski bir uçak hangarında SpaceX'i yaratır.
 • 2003 Tamamen elektrikli Tesla Roadster'ı tasarlamaya başladı.
 • 2008 SpaceX ilk uydusunu uzaya gönderdi.
 • 2010 Tesla Motors, NASDAQ borsasında işlem görmeye başladı.
 • 2022, sosyal medya şirketi Twitter Inc.'i 44 milyar dolara satın aldı.

Elon Musk biyografisi

 • Doğum tarihi: 28.06.1971
 • Aile: Bekar, 9 çocuk
 • Eğitim: Pennsylvania Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu

Güney Afrika'da mühendis bir baba ve beslenme uzmanı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Musk, işi bıraktı. Kısmen apartheid dönemi Güney Afrika ordusunda görev yapmaktan kaçınmak için Kanada'da üniversiteye gitmek için 17 yaşında evden ayrıldı. Pennsylvania Üniversitesi'nden fizik ve ekonomi dereceleriyle mezun olduktan sonra Pennsylvania Üniversitesi'ne kaydoldu. Stanford Üniversitesi'nde. Terk edilmiş İlk birkaç günden sonra üç ana ilgi alanına yönelmek için okulu bıraktı: İnternet, temiz enerji ve uzay.

O yarattı 1995 yılında Zip2 adında bir çevrimiçi yayıncılık platformu kurdu ve İngiltere'ye sattı. dört yıl sonra 300 milyon dolardan fazla. yeniden yatırım yaptı bir çevrimiçi ödeme sistemi olan X.com'u oluşturmak için elde edilen gelirin bir kısmı. O birleştirdi sonunda ne oldu Sonunda tükenen e-ticaret sitesi PayPal'a katıldı. 2002'de 1,5 milyar dolara eBay'e.

Bir sonraki projesi: Uluslararası Uzay İstasyonuna ikmalde uzay mekiği rolünü üstlenmesi için NASA tarafından seçilen bir roket şirketi olan SpaceX. Bir yıl sonra şirketin kurucu ortağı oldu. Tesla, 2010 yılında dünyanın ilk sıfır emisyonlu, tamamen elektrikli spor arabasını üreten şirket. Aynı yıl şirket Tesla'yı sattı. halka arzdaki hisseler.

Üçüncü şirketi SolarCity, güneş enerjisi sistemleri sağlayıcısıydı. SolarCity satıldı hisseleri 2012'de halka arz edildi ve 21 Kasım 2016'da Tesla tarafından satın alındı.

Mars gezegeninde emekli olmayı planladığını söyleyen Musk, gruba katıldı. Warren Buffett'ın Verme Sözü, Nisan 2012.

Tesla bir araba oldu. Musk, Temmuz 2020'de dünyanın en değerli otomobil üreticisi oldu ve yeni kazançlar, Musk'ı Ocak 2021'de dünyanın en zengin insanı haline getirdi. Tesla'ya genel merkezini Palo Alto, California'dan Austin, Texas'a taşıması söylendi.

Nisan 2022'de Musk, sosyal medya şirketinde hisse aldıktan sonra Twitter Inc.'i 44 milyar dolara satın almak için teklifte bulundu. Yönetim kurulu anlaşmayı önermeyi kabul ettikten sonra Musk anlaşmadan çekildi. aylar buna bir son vermeye çalışıyor. Sonunda Musk şirketi satın aldı. Ekim 2022'de Twitter.

Elon Musk'ın net değeri %20 düştü. 100.000 milyon dolar 2022. İşte bu. nedeni.

Forbes'a göre Elon Musk'ın net serveti tahminen 195,6 milyar dolara düştü. Musk'ın net değeri düştü. Salı günü, bu yılın en düşük noktasına ulaştı. 

1 Ekim 2021'den bu yana ikinci kez net serveti 200 milyar doların altına düştü. Bu yılın Mayıs ayındaki 199 milyar dolarlık kısa düşüş dışında. ;o, Forbes'un haberine göre. 

Net serveti hala astronomik düzeyde ve dünyanın en zengin adamı olarak yerini sağlamlaştırmaya yetiyor ancak Musk'ın değeri bir kez daha arttı. Forbes'e göre Ocak ayında tahmini 304,2 milyar dolar değerindeydi. O zamanlar değeri, artan Tesla hisseleri sayesinde yaklaşık 32,6 milyar dolar artmıştı. 

Bu, elbette Musk'ın Nisan ayında Twitter'ı satın almaya başlamasından önceydi. Ağustos'ta arabasını sattı Twitter ile yasal bir savaş başlarken yaklaşık 8 milyon Tesla hissesi - 7 milyar dolar değerinde - sattı. Twitter'a dava açıldı Musk geri adım atmaya çalıştıktan sonra Musk'tan satın alma anlaşmasının şartlarını uygulamasını istedi. Musk daha sonra şirketin dolandırıcılık, sözleşme ihlali ve menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ederek karşı dava açtı. 

Bir yargıç, duruşmayı askıya aldı. Anlaşmanın kapanması için dava açıldı ve geçen ay Musk şirketi satın aldı. şirketi resmi olarak 44 milyon dolara sattı. 

Twitter'ı satın alma çalkantılıydı. Yakın zamanda Musk şirketi sattı. Wedbush analistlerine göre, "Tesla hisselerini satmayı bitirdiğini" söylemesine rağmen, anlaşmayı tamamlamak için 4 milyar dolarlık hisse daha satın aldı.

Elon Musk ne kadar para kazanıyor

İstatistiklerimize göre (güncellenmiş 06/02/2023), Elon Musk maaşının tam ve tam değeri açıklanmamıştır, ancak 2023 içindeki Elon Musk geliri (veya daha önce idi) yani Elon Musk net değeri 176.000.000.000.

Elon Musk Değeri şu kişilerden birine yakın:

  Elon Musk Wiki ve Biyografi

  Doğum 1971-06-28, Elon Musk kesinlikle en iyi bilinen businessmen biridir, Fawzi Al-Kharafi, Rufino Vigil Gonzalez, Leo Resig, Jonah White, Jose Antonio, gibi. Elon Musk popülaritesi sosyal medyanın da yardımıyla hızla arttı - Instagram, YouTube ve Tiktok.

  Ww hala Elon Musk Spouse hakkındaki bilgileri güncellemek zorunda - ama kesinlikle, çekici bir male, neredeyse 1.71 m uzun, Elon Musk uygun bir eş seçebilir (muhtemelen ünlü businessmen olanlardan biridir). kuyu).

  Elon Musk Spouse

  06/02/2023 itibariyle Elon Musk adlı kişinin Spouse hakkında güvenilir ve kesin bilgiye sahip değiliz. Bu bilgileri 2023 sonuna kadar güncelleyeceğiz.

  Elon Musk ne kadar uzun

  Güzel bir soru. Özellikle, Elon Musk neredeyse 1.71 m boyunda. Tüm insanlarda olduğu gibi, 06/02/2023 1.71 m de zamanla yavaş yavaş değişir.

  Benzer boydaki ünlüler:

  Elon Musk uyruğu

  Belki de karışık olduğunu söylemek daha iyidir. Elon Musk milliyet, kamuya açık medyada sıklıkla vurgulanan bir şey değil.

  Elon Musk çıplak fotoğraflar sahte mi?

  Elon Musk'in çıplak poz verdiğine dair bir bilgimiz yok. Muhtemelen, Elon Musk çıplak fotoğraflar sahte veya sızdırılmış.

  Elon Musk ailesi

  06/02/2023 itibariyle Elon Musk ailesi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değiliz (ana metinde Elon Musk ile ilgili açıklanan bazı gerçekler dışında).

  Elon Musk ile ne oldu

  İşte 06/02/2023 tarihinde Elon Musk ile ilgili haberler.

  Elon Musk ne zaman doğdu?

  Elon Musk, 1971-06-28 🎂 tarihinde doğdu.

  Elon Musk yaşı

  06/02/2023 itibarıyla Elon Musk yaşı 51.

  Elon Musk hâlâ yaşıyor mu?

  Neyse ki Elon Musk hala yaşıyor (06/02/2023 itibarıyla) ve 51 yaşında. Datadabe'nin her zaman biraz gecikmeyle güncellendiğini unutmayın.

  Kelly

  Pittsburgh

  51 yıl önce Elon Musk doğduğunda okuldaydım - Kusursuz insan yoktur... Dediklerimi unutun. Andrew Tate var ?
  Austin

  Iowa

  Ben de gençken businessmen dünyasında olmak istiyordum ?
  Stephen

  Louisiana

  Elon Musk gibi, babam 1971-06-28 olarak doğdu!! ? - Andrew Tate güzellik kalbimin atmasını sağlıyor ?
  Emma

  Paterson

  ? Ben de 51 yaşındayım... Elon Musk gibi
  Walter

  Virginia

  Elon Musk, yılda birkaç filmde istikrarlı bir şekilde rol aldı ve ekranlarda ülkenin cumhurbaşkanından daha sık göründü. Görünüşe göre tek bir büyük film bu aktör olmadan gitmedi. - Cbum görünce tekrar aşık oldum
  Adam

  Illinois

  Görünüşe göre her şeyi kendi başına başaran başarılı bir Elon Musk ne kadar can sıkıcı olabilir?
  Christina

  Memphis

  Elon Musk sık sık komşumuz olan teyzesini ziyarete gelirdi. Gençtik ve sık sık birlikte sohbet ederdik. Hatta Elon Musk'in kucağımda oturduğu ve bana müstakbel kocası diyerek beni kasten utandırdığına dair bir kayıt bile var. - Anthony Santos bugün harika görünüyor diyebilirim. Ama her gün Anthony Santos harika! ?
  Brandon

  Surprise

  Belki Amerika Birleşik Devletleri için $ 176.000.000.000 normaldir.. Bilmiyorum
  Dennis

  Cincinnati

  Elon Musk ile ikimiz de 51 yaşındayız ? - Barry White fotoğrafını sabah görmek güne en iyi başlangıçtır.
  Benjamin

  California

  Teyzesi Elon Musk aynı okula gitmişti. Hikayelerine göre, Elon Musk bir dışlanmıştı. İnsanlardan kaçıyordu, onlar da ondan.
  Andrew

  New York City

  Elon Musk İnanılmaz güzel. Onunla çalıştım ve her zaman en iyi hikayeleri o anlattı. Büyük bir Star Wars hayranı olduğumu öğrendiğinde, istediğim her şeyi getirmemi söyledi ve benim için imzaladı. - Akışımın güzellik kısmı için teşekkür ederim Les Gold ?
  Carol

  Henderson

  Kuzenim Elon Musk'in büyük bir hayranıydı ve onunla bir keresinde bir konserde tanışmıştı. Elon Musk Konsere gitmek için özel olarak yaptığı tişörtünü gösterdi. Grande "Bu nedir?" diye sordu. ve yüzüne güldü. Ablası, idolünün ona güldüğü için kendini kötü hissetti.
  Marilyn

  Little Rock

  Peki ya Elon Musk ailesi? Nasıllar? - Horacio Pagani güzellik büyüleyicidir
  Julia

  Charlotte

  Çoğu kişinin genellikle sorduğu soru şudur: Elon Musk yıldız olarak adlandırılabilecek ne yaptı?
  Alexis

  Texas

  Elbette başka businessmen vardır ama benim için Elon Musk İLK 1'dir - Nick Bollettieri sayesinde bininci kez aşık oldum ?
  Kimberly

  Colorado

  Elon Musk tüm bu $ 176.000.000.000ları nasıl harcıyor merak ediyorum?
  Sara

  Joliet

  pathos ve gösterişli bir lüks aşkı - ❤️‍? Andrew Tate dünyadaki en güzel şeylerin özüdür.
  James

  Illinois

  Peki bu $ 176.000.000.000ların Elon Musk hangi kısmını hayır kurumuna veriyor?
  Angela

  Tennessee

  Tanrım keşke {değerim} olsaydı... ?? - Ne güzel bir bayan ❣️ Mireille Mathieu'e şapka çıkartın ?
  Cheryl

  Mesquite

  Elon Musk Popülerlik ve izleyici sevgisi aynı şey değildir. Ne de olsa, günümüzün ünlülerinin çoğu için hakkında konuşulması önemlidir ve hangi tonda olduğu önemli değildir.
  Jacqueline

  Fort Lauderdale

  Elon Musk ve diğer ünlü bayanlarla ilgilenenler, Instagram'larını ziyaret edebilir ve şaşırabilir, şok olabilir vb. - Güzellik gerçekten dünyayı kurtarabiliyorsa, o zaman Behgjet Pacolli sizinle emin ellerdeyiz ?
  Raymond

  Tennessee

  Bir gün Elon Musk bizimle buluşmak için yürüyordu ve arkadaşım "Aman Tanrım, depresyonumla başa çıkmama yardım ettin ve..." gibi bir şey söylemeye başladı, sözünü bitiremeden Elon Musk sindi ve gözlerini devirdi ve etrafımızda dolaştı. Arkadaşımın kalbini kırdı. Bundan sonrasını Elon Musk hatırlamadı.
  Brittany

  North Carolina

  Elon Musk gibi 51 olduğumda daha zengin olmak isterim ? - ? Marcelo Tinelli'e sonsuza kadar bakabilirdim ama yine de bu benim için yeterli olmazdı
  Jason

  Connecticut

  Dürüst olmak gerekirse, pek Elon Musk net değer veya her neyse
  Ethan

  Enterprise

  Süper rahat ve güzel. Elon Musk komşuydum ve tüm sokağımızı partilerine davet ederdi. Muhtemelen gürültü yüzünden kimse polisi aramasın diye yaptı, ama yine de Elon Musk gerçekten hoş ve havalıydı. - Etkileyici bir kelime hazinem var ama Anggun güzelliği anlatacak kadar değil ?
  Ashley

  Des Moines

  $ 176.000.000.000 çok fazla değil mi? Elon Musk için bile ?
  Brian

  Arizona

  Elon Musk ile markette tanıştım ve son derece havalı, kibar ve cömert biriydi. Bir fotoğraf istedim ve memnuniyetle kabul etti. Boyum 195 santimetre ve fotoğrafı çekmek için eğilmek istedim ama Elon Musk beni durdurdu ve bunun yerine parmak uçlarında yükseldi. Gerçek bir Jedi Ustası. - ? Hayatta Marie Mai'i görecek kadar nasıl bu kadar şanslıydım?
  Ann

  Rockford

  Elon Musk, Elon Musk akıllı olduğu için mi bu kadar zengin? retorik
  Edward

  New Mexico

  Vay canına ? Elon Musk etkileyici bir servet - Santo Versace! O gözlerde boğuluyorum ve kurtulmak istemiyorum
  Kevin

  New Orleans

  Babam eğlence sektöründe çalışıyor ve Elon Musk'in çalışanlara karşı korkunç tavrıyla ünlü olduğunu ve kendisinden başka kimseyi umursamadığını söylüyor. Çalışanlarının, işten çıkarılmaları halinde Elon Musk hakkında kötü bir şey söylemelerini yasaklayan bir sözleşme imzalamaları gerekiyor.
  Christine

  Cleveland

  Ama... Elon Musk tüm bu parayı nasıl kazandı?? $ 176.000.000.000 çok fazla! - Bu büyüleyici Paloma Picasso'nin gerçek olduğuna inanamıyorum ?
  Rachel

  Massachusetts

  Annem çocukken Elon Musk ile arkadaştı ve onun bu resmini onunla bulduk. Saça dikkat Elon Musk... O sırada oyunculuk kariyerine yeni başlıyordu.
  Larry

  Philadelphia

  Ah benim Elon Musk tonlarca parası var!! - Bountytank güzelliği bizzat görmeyi hayal ediyorum ?
  Dylan

  Indiana

  Elon Musk çocuğunu çocukluğundan mahrum bırakmak ve ondan daha çok para kazanmak için elinden geleni yapıyor.
  Bobby

  Arizona

  Annem de 1971-06-28 doğdu! Elon Musk seviyorum - Horacio Pagani gülümseme günümü güzelleştirdi ?
  Nicole

  California

  Bir male businessmen için, Elon Musk süper etkileyici bir kariyer yaptı
  Michelle

  Tampa

  Bu zırvalık yerine neden taytların, kabanların moda olduğuna dair bir haber koymuyorsunuz? - ❤️‍? Guy Lepage fotoğraftan gözlerimi alamıyorum
  Samuel

  Georgia

  Elon Musk... vokal becerilerinin olmaması, şarkılarının listelerde zirveye çıkmasını engellemiyor. Kızın oyunculuğu da pek parlak değil ama filmlerde oynamaya çalışıyor.
  Sandra

  Dallas

  Elon Musk gibi bu net $ 176.000.000.000 değerine sahipken nasıl hissediyorsun merak ediyorum - ❤️❤️❤️ Amelie Lens, kalbim bir kez daha eridi
  Jerry

  Florida

  Bahse girerim Elon Musk benim yaptığımın onda birini bu $ 176.000.000.000 kazanmak için yapmamıştır ???

  Elon Musk ve Elon Gold

  Elon Gold, en iyi bilinen Comedian, Actor, Screenwriter, Television Producer kategorilerinden biridir.

  Elon Gold ve Elon Musk

  Elon Gold net değeri 2023

  Elon Musk'den farklı olarak, Elon Gold 06/02/2023 itibarıyla net değeri 2023 yılında 2.000.000 dolardır.

  Elon Gold yükseklik

  Elon Gold ne kadar uzun? Pekala, Elon Gold yüksekliği yaklaşık olarak 1.71 m (Elon Musk yüksekliğinin 1.71 m yüksekliğiyle karşılaştırın).

  Elon Gold yaşı kaçtır?

  Elon Gold, 1970-09-14'de, Elon Musk ise yukarıda bahsedildiği gibi 1971-06-28'de doğdu.

  2023 içinde Elon Musk varlık: €176.000.000.000

  🔥 👑 🤑

  Best hot tubs under $5000

  See details

  2023 Shows like Pretty little liars

  See details

  Best shows like Queen of the south

  See details

  Write for us + Fashion

  See details

  Lifestyle write for us

  See details

  Top-10 Shows like Over the garden wall

  See details

  Choosing the best One Shoulder Sports Bra

  See details

  Most exciting TV Shows like Bones

  See details

  Best TV shows like Castle

  See details

  Shaq car collection

  See details

  TOP-20

  Celebrities Net Worth

  Andrew Tate

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Bruna Marquezine

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Johnny Sins

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Les Gold

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Infanta Elena

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Arda Turan

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  giannina maradona

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Lei Jun

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Alexis Texas

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Marc Merrill

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Jesse Rutherford

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  John Caudwell

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Frankie Dettori

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Katiana Kay

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  oliver tree

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  misty raney

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  manny khoshbin

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Alexa Ray Joel

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Chuck Liddell

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Alistair Overeem

  12 comments

  News

  News archive

  1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 »