Sam Worthington wartość 2023

Zawartość

Sam Worthington

Sam Worthington

Height1.78Sam Worthington height is 1.78
Was born in1976-08-02Sam Worthington birthday is 1976-08-02
GendermaleAs we can see, Sam Worthington is a male
ProfessioncelebritiesSam Worthington is related to

Ile wynosi Sam Worthington wartość w 2023?

Sam Worthington Roczne wynagrodzenie 2023

Według statystyk EmergeSocial.net, w 2023 Sam Worthington wartość netto wzrośnie do około $ 30.000.000. Jest to stosunkowo wysoka wartość netto w porównaniu do innych celebrities.

Ile pieniędzy zarabia Sam Worthington

Zgodnie z naszymi statystykami (zaktualizowanymi 06/02/2023), dokładna i pełna wartość wynagrodzenia Sam Worthington nie jest ujawniana, ale dochód Sam Worthington w 2023 jest (lub był wcześniej) tak, że wartość netto Sam Worthington wynosi około 30.000.000.

Sam Worthington Wartość netto jest zbliżona do jednej z następujących osób:

Sam Worthington Wiki i biografia

Urodzony 1976-08-02, Sam Worthington jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych celebrities, jak Allen Haff, Evan Marriott, Hosea Chanchez, Chauncey Leopardi, Tickle Moonshiner, . Popularność Sam Worthington gwałtownie wzrosła również dzięki mediom społecznościowym – Instagramowi, YouTube i Tiktok.

Nadal musimy zaktualizować informacje o Sam Worthington Spouse - ale z pewnością będąc atrakcyjnym male, prawie 1.78 wysokim, Sam Worthington może wybrać odpowiedniego partnera (prawdopodobnie jest to jeden ze słynnych celebrities jak dobrze).

Sam Worthington Spouse

Od 06/02/2023 nie mamy wiarygodnych i dokładnych informacji o Sam Worthington Spouse. Zaktualizujemy te informacje do końca 2023.

Jak wysoki jest Sam Worthington

Dobre pytanie. Warto zauważyć, że Sam Worthington ma prawie 1.78 wzrostu. Jak to się dzieje u wszystkich ludzi, Sam Worthington 1.78 zmienia się z czasem powoli.

Narodowość Sam Worthington

Może lepiej powiedzieć, że jest mieszany. Narodowość Sam Worthington nie jest czymś, co często podkreśla się w mediach publicznych.

Sam Worthington nagie zdjęcia są fałszywe?

Nie mamy informacji, że Sam Worthington pozował nago. Prawdopodobnie nagie zdjęcia Sam Worthington są fałszywe lub wyciekły.

Rodzina Sam Worthington

Nie mamy szczegółowych informacji o rodzinie Sam Worthington na dzień 06/02/2023 (poza pewnymi faktami opisanymi w głównym tekście na temat Sam Worthington).

Co się stało z Sam Worthington

Spojrzeć Wiadomości o Sam Worthington na 06/02/2023.

Kiedy urodził się Sam Worthington?

Sam Worthington urodził się 1976-08-02 🎂.

Sam Worthington wiek

Od 06/02/2023 wiek Sam Worthington to 46.

Czy Sam Worthington wciąż żyje?

Na szczęście Sam Worthington wciąż żyje (od 06/02/2023) i ma 46 lat. Pamiętaj jednak, że datadabe jest aktualizowany zawsze z pewnym opóźnieniem.

Kelly

Shreveport

Moja mama przyjaźniła się z Sam Worthington jako dziecko i znaleźliśmy jej zdjęcie z nim. Zwróć uwagę na włosy Sam Worthington... W tym czasie dopiero zaczynał swoją karierę aktorską - Marzę, aby osobiście zobaczyć Andrew Tate piękno ?
Louis

Fort Lauderdale

W 2023 nie zarobiłem nawet procenta z Sam Worthington wartości netto..?
Joshua

San Juan

46 lat temu, kiedy urodził się Sam Worthington, chodziłem do szkoły - Nie ma ludzi doskonałych... Zapomnij o tym, co powiedziałem. Jest Andrew Tate ?
Brandon

Boston

Dlaczego zamiast tego gówna nie można umieścić newsa o tym, jakie rajstopy lub płaszcze są modne?
Christian

Augusta

Czy $ 30.000.000 to nie za dużo? Nawet za Sam Worthington ? - Co za piękna dama ❣️ Czapki z głów przed Cbum ?
Donald

Detroit

Mój nauczyciel ISO chodził do tej samej szkoły co Sam Worthington. Polubił ją i zaproponował, żeby poszła z nim na bal. Teraz gryzie się w łokcie, ale wtedy uważała, że Sam Worthingtonto za brzydkie.
Edward

Arizona

? Czy wszyscy celebrities mają takie pensje jak Sam Worthington? - ❤️‍? Anthony Santos to kwintesencja wszystkiego, co najpiękniejsze na świecie.
Donna

California

Super zrelaksowany i miły. Byłem Sam Worthington sąsiadem i zapraszał na swoje przyjęcia całą naszą ulicę. Pewnie zrobił to, żeby nikt nie zadzwonił na policję z powodu hałasu, ale mimo to Sam Worthington był naprawdę miły i fajny.
Jacqueline

California

Boże, chciałbym mieć {wartość}... ?? - ❤️❤️❤️ Barry White, moje serce znów się stopiło
Heather

Roseville

Mój przyjaciel jest pilotem w prywatnej firmie. Kiedy Sam Worthington wszedł na pokład samolotu, natychmiast zajrzał do kokpitu i powiedział: „Co to jest? Specjalnie poprosiłem o czarnego pilota”. Sam Worthington odmówił startu, dopóki firma nie wezwała czarnego pilota z innego stanu.
Kathryn

Surprise

Wpadłem na Sam Worthington, gdy szedł chodnikiem ze swoim przyjacielem. Prawie nikogo nie było w pobliżu, więc zrobiłem coś, czego nigdy nie robiłem - poprosiłem o zrobienie sobie z nim zdjęcia, ponieważ jestem wielkim fanem. Jego przyjaciel próbował zrobić zdjęcie, ale z jakiegoś powodu nie wyszło. Sam Worthington Zaczął żartować, że nie jest w stanie zrobić dobrego zdjęcia, śmiać się, być bardzo zrelaksowanym i szczerym. - Mam imponujące słownictwo, ale niewystarczające, by opisać Les Gold piękno ?
Evelyn

Tampa

Może dla Stanów Zjednoczonych $ 30.000.000 jest normalne.. Nie wiem
Janet

Toledo

Pewnego dnia Sam Worthington szła nam na spotkanie i moja przyjaciółka zaczęła mówić coś w stylu: „O mój Boże, pomogłeś mi uporać się z depresją i…” zanim skończyła, Sam Worthington skuliła się i przewróciła oczami i chodził wokół nas. To złamało serce mojej przyjaciółki. Potem nie pamiętała Sam Worthington. - ❤️‍? Nie mogę oderwać wzroku od Horacio Pagani zdjęć
Harold

Peoria

Więc jaką część z tych $ 30.000.000 Sam Worthington przekazuje na cele charytatywne?
Roy

Ohio

Sam Worthington uczył mnie angielskiego przez stronę internetową — jeszcze przed Zmierzchem. Zajęcia trwały nawet po premierze pierwszego filmu, a Sam Worthington była bardzo miła, żartowała ze swoich kolegów. Ale wtedy oczywiście przerwano zajęcia - Zakochałem się na nowo, widząc Nick Bollettieri
Sandra

New York

Wydawać by się mogło, jaką irytację może mieć odnosząca sukcesy Sam Worthington, która do wszystkiego dochodzi sama?
Anthony

Florida

Na początku jej kariery wiele osób twierdziło, że Sam Worthington to pieniądze jej ojca pomogły jej zdobyć popularność. - Andrew Tate! Tonę w tych oczach i nie chcę być uratowana
Larry

Texas

Dlaczego Sam Worthington ma taką głupią minę? ?
Bruce

Boise

Zastanawiam się, jak się czujesz mając taką wartość netto $ 30.000.000 jak Sam Worthington - ? Jakim cudem udało mi się zobaczyć w życiu Mireille Mathieu?
Richard

Norfolk

Przykro mi to słyszeć. Jaki był uroczy i słodki, jak organicznie wtapiał się w pstrokatą ekipę młodych, hałaśliwych aktorów.
Alice

Kansas City

Ale... Jak Sam Worthington zarobił tyle pieniędzy? $ 30.000.000 to o wiele za dużo! - Obejrzenie zdjęcia Behgjet Pacolli rano to najlepszy początek dnia.
Jeremy

California

Kilka lat temu ojciec mojego przyjaciela pracował z Sam Worthington na planie serialu. Była bardzo niegrzeczna w stosunku do personelu, bardzo wymagająca i lekceważąca eksponaty muzealne, w których odbywały się zdjęcia.
Rachel

San Diego

Za młodu też chciałem być w celebrities świecie ? - Nie mogę uwierzyć, że to wspaniałe Marcelo Tinelli jest prawdziwe ?
James

Illinois

Pobraliśmy się z moją żoną w 1976-08-02, Sam Worthington urodziny!
Judy

Minneapolis

Och, mój Sam Worthington najwyraźniej ma mnóstwo pieniędzy! - ? Mógłbym patrzeć na Anggun bez końca, a i tak by mi to nie wystarczyło
Wayne

Texas

Zastanawiam się tylko, jak Sam Worthington wydaje te wszystkie $ 30.000.000?
Andrew

Colorado

Mój tata pracuje w branży rozrywkowej i mówi, że Sam Worthington jest znana ze swojego okropnego stosunku do pracowników i nie dba o nikogo poza sobą. Jej pracownicy są zobowiązani do podpisania umowy, która zabrania im mówienia czegokolwiek złego o Sam Worthington, jeśli zostaną zwolnieni. - Marie Mai piękno przyprawia mnie o szybsze bicie serca ?
Isabella

Arizona

Ukochany Sam Worthington!
Ronald

Indianapolis

Mój kuzyn był wielkim fanem Sam Worthington i spotkał ją kiedyś na koncercie. Pokazała Sam Worthington swoją koszulkę, którą zrobiła sobie specjalnie na koncert. Grande zapytał: „Co to jest?” i zaśmiał się jej w twarz. Jej siostra czuła się okropnie, że jej idol się z niej śmiał. - Mógłbym powiedzieć, że Santo Versace wygląda dziś niesamowicie. Ale Santo Versace niesamowite każdego dnia! ?
Ann

Ohio

Kiedy będę miał 46 jak Sam Worthington lat chciałbym być bogatszy ?
Patrick

Pasadena

Oboje mamy 46 lat i Sam Worthington ? - Paloma Picasso piękno jest hipnotyzujące
Jordan

Indiana

Sam Worthington zrobiła kilka rzeczy naraz: otworzyła restaurację, napisała o sobie książkę, uruchomiła własną kryptowalutę, zaprojektowała ubrania, zasiadała w jury konkursu tanecznego...
Albert

Ohio

Spotkałem Sam Worthington w sklepie spożywczym i był fajny jak diabli, miły i hojny. Poprosiłem o zdjęcie, a on z radością się zgodził. Mam 195 centymetrów wzrostu i chciałem się schylić, żeby zrobić zdjęcie, ale Sam Worthington zatrzymał mnie i sam stanął na palcach. Prawdziwy mistrz Jedi. - Dziękuję Bountytank za piękną część mojego kanału ?
Roger

Puerto Rico

Jego ciotka chodziła do Sam Worthington tej samej szkoły. Według jej opowieści Sam Worthington był wyrzutkiem. Unikał ludzi, a oni unikali jego.
Mary

Utah

Dlaczego, do cholery, na pierwszej stronie jest artykuł typu „kolejna celebrytka wyszła bez majtek, stanika, Sam Worthington pokazała swój nagi tyłek” i takie tam gówno? - Horacio Pagani uśmiech sprawił, że mój dzień stał się lepszy ?
Barbara

Birmingham

Te komentarze na temat Sam Worthington są głupie ?
Nicholas

Port St. Lucie

Sam Worthington stale występuje w kilku filmach rocznie i pojawia się na ekranach częściej niż prezydent kraju. Wydaje się, że żaden duży film nie obejdzie się bez tego aktora - Jeśli piękno naprawdę może uratować świat, to z Tobą Guy Lepage jesteśmy w dobrych rękach ?
Benjamin

California

Ojciec mojej żony trenował z Sam Worthington jako dziecko. Według niego przyszły Die Hard był dobry w baseball, ale strasznie się jąkał... Potem zaczął chodzić do trenera wokalnego, żeby pozbyć się przypadłości, a reszta to już historia
Peter

Worcester

Sam Worthington kiedyś się powiodło, ale potem coś poszło nie tak. teraz jest lepiej znana nie ze swoich osiągnięć zawodowych, ale ze skandali - Zakochaj się po raz tysięczny dzięki Amelie Lens ?
John

North Carolina

Nienawidzę Sam Worthington i nie mogę zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi podziwia... ?

Sam Worthington i Sam Wills

Sam Wills to jedna z najbardziej znanych kategorii clown, mime, prop comic and a busker.

Sam Wills is a renowned New Zealand comedian, stage comedian, pantomime and clown. Wills moved to Las Vegas and currently lives there. Wills is also known as "Duct Tape Guy" or basically "Duct Tape Face". He is best known for his pantomimes. He played a two-person number and played both characters on his own.

{ads}

He rose to prominence after performing at the New Zealand International Comedy Festival and popular America’s. talent had taken place. He wasn’t that popular when he first appeared on America’s Got Talent and audiences booed him at first, but after his performance everyone tuned in to his fan. He became so famous after his performance that he became a big personality.

Well, how well do you know Tape Face? If not a lot, we’ve rounded up everything you need to know about Tape Face Net Worth in 2021, age, height, weight, wife, kids, bio, and all the details about his life. Well, if you’re ready, here’s what we know so far about Tape Face.

Biography and early life -

Sam was born on August 28 Born in New Zealand in 1978 from Will’s family. Wills was born into a middle-class family. He grew up with his parents in Timaru. He was a kind of kid who always liked to make others laugh through his actions, so his friends started calling him a clown.

At first he didn’t like being called a clown, but soon accepted. and decided to move on. He performed as a clown to Timaru and silenced his hater. He didn’t have many friends growing up. Wills believed he was different, so he made everyone laugh, but he didn’t have a nice guy.

{ads}

Age, height, weight and body measurement

Education -

Sam Wills, like any other child, attended a public school in Timaru. He was not good at studying and this was ultimately reflected in his grades, where he could barely pass the grades. He was more inclined to be a clown. He also loved mimes. His parents always supported him, so they decided to enroll him at Christchurch Polytechnic Institute of Technology, where he graduated in New Circus. He actually learned to juggle there.

Personal Life: Dating, Girlfriends, Wife, Kids

Sam Wills is an extremely outgoing guy, but he gives no reveal the identity of his family. He doesn’t talk much about his life. Always focused on getting his job done and more focused on how to do it better? Her life changed after her appearance on America’s Got Talent. He has decided to leave his hometown and move to Las Vegas, where he plays most of his appearances.

Is Tape Face gay?

No one Case Sam Wills or Tape Face is gay. His sexual orientation is straight and he likes women. He dated many women before marrying Felicity Redman. Wills and Felicity had a long-distance relationship before they got married. They were happily married and blessed with two children named Rafferty Basil and Danger Willis. They are no longer together because they separated for personal reasons and are currently living apart. There is no evidence that he is gay.

{ads}

Professional career -

Sam Wills, or if we call him by his stage name Tape Face, started his career when he was just thirteen years old. He performed as a clown in various theaters and made everyone laugh. He made his first professional appearance as an appearance on Pulp Comedy. At the time he received great recognition for his work.

Wills performed at the Auckland Festival in 2005. He became very popular in New Zealand and achieved great fame there before joining America’s Got Talent. occurred. He eventually appeared on America’s Got Talent in 2016 and became a Season 11 finalist. He garnered millions of votes and it was a huge milestone for him to reach that milestone.

Awards -

Sam Wills has received many awards. In 2001 he won his very first award in the form of Pulp Comedy’s Best New Face Award. The following year he was awarded the Best Marketing Award. In 2005 he received the Billy T Award. In 2011, Wills received the Best Breakthrough award at the Chortle Live Comedy Awards. He has won many other awards.

Tape Face net worth, salary and earnings in 2021

{img}

Sam Wills is a well-known clown, pantomime artist , Comic props and busker. He has been doing this for more than two decades. It is better known by the stage name "Tape Face". Over the years it has grown to a staggering net worth of $15 million by 2021.

{ads}

Born as Sam Wills, Tape Face belonged to a middle-class family in New Zealand. He began performing as a clown and gained great popularity in New Zealand. He appeared in the famous America’s Got Talent in 2016.

{ads}

Sam Wills is his real name, but he is well known as Tape Face. He is a famous New Zealand clown, mime, prop comedian and busker living in Las Vegas. He is known for his outstanding performances at the World Buskers Festival held at the New Zealand International Comedy Festival. Tape’s face became more popular around the world when he became a finalist on the eleventh season of America’s Got Talent, where audiences and judges were in awe of his unique performance.

You may know Tape Face very well, but do you know how old and tall he is, and what is his net worth in 2021? If you don’t know, we have prepared this article on the details of Tape Face’s short biography-wiki, career, professional life, personal life, current net worth, age, height, weight and more facts. Well, if you’re ready, let’s get started.

Early Life & Biography

Sam Willis was born on August 28, 1978 in New Zealand. He has chosen to keep the details of his family out of public scrutiny. Instead, you choose to focus on your career.

He started acting at the age of 13, and due to his passion for a clown, he decided to train for the same. This helped him diversify his skills to be as unique as they are now. He graduated with a diploma in new circus from the Christchurch Polytechnic Institute of Technology.

Personal life

Sam met his wife Felicity Redman in 2007. Felicity is an English burlesque artist known by her stage name Lili La Scala. The two had a symbolic wedding on Avon River at the same location Sam had previously gotten engaged. Later that year, they had a legal wedding that took place in England. Wills and his wife Felicity have a beautiful son named Rafferty Basil Danger Wills. It was born in 2013.

Unfortunately, the couple’s marriage was on the rocks and the two decided to separate in 2017.

Age, height and weight

Born On August 28, 1978, Tape Face is 42 years old as of today August 9, 2021. He measures 1.67 m and weighs 68 kg.

Career

Willis began his career when he was a teenager. At the age of 13, he had already begun to perform in the circus, in which he has trained. He experimented with shock comedy and, to his surprise, landed his first appearance on pulp comedy during this time. It was known as "Price of Cringe".

He was active in Christchurch until 2001. He also participated in events such as private functions, cooperative events, appeared on local television shows and also hosted a weekly comedy night.

Got a show in Auckland, NCB comedy time. This led him to move to Auckland in 2002.In 2008, Wills presented his show The Boy with Tape on His Face at the Melbourne Comedy Festival and this move proved to prove his success, he went to Melbourne where he appeared as a modern mime in a striped shirt.

Willis then auditioned for the 11-season premiere of American’s Got Talent as a tape face, and was carried over to the next round. He became a favorite with judges and even American judges. Willis made it to the show’s main finalist, and this earned him a breakthrough in his career as he became known everywhere.

Awards & Achievements

Willis has long been one of America’s top comedy contenders. Since his career began, success and recognition have been part of his journey. It received its first award in 2001 when it received the award for best new face of pulp comedy. Other awards include the People’s Choice Award, and he was also a proud recipient of New Zealand’s tallest horror comedy at the Billy T Award, the Groggy Squirrel Readers Award at the World Buskers Festival. In 2011, he won the award for best revelation act as & # 8216; The boy with tape on his face & # 8217; at the Chortle Live Comedy Awards 2011

To top it all, he was a finalist for American Talent.

Net worth & Tape Face Salary in 2021

{img}

Willis has accumulated relative amounts in his career. He has worked in the Christchurch entertainment scene for a long time. His wealth has also been accumulated by performing various acts in New Zealand, such as appearing at balls, private functions, appearing on local television, corporate events, and hosting weekly comedy nights.

His appearance in the American has got talent has opened several opportunities for various opportunities. As of August 2021, Willis has a net worth of $12 million and it has been on the rise as his popularity rises.

Willis had accomplished a lot in his career, some of which seemed impossible when he was starting out. his career. He has even performed in front of former Prime Minister Helen Clark.

In his career, he has tried to maintain his tape-faced image and also give the impression of a man without words. Therefore, he rarely accepts interviews. This is a strategy she learned from her role models, like Kate.Sam Wills kontra Sam Worthington

Sam Wills wartość netto 2023

W przeciwieństwie do Sam Worthington, od 06/02/2023 wartość netto Sam Wills wynosi około $ 15000000 w 2023.

Sam Wills wzrost

Jak wysoki jest Sam Wills? Cóż, wysokość Sam Wills wynosi około 1.71 m (porównaj z wysokością Sam Worthington wynoszącą 1.78).

Jaki jest wiek Sam Wills?

Sam Wills urodził się w 1978-08-28, podczas gdy Sam Worthington, jak wspomniano powyżej, urodził się w 1976-08-02.

Ile pieniędzy zarabia Sam Worthington na 2023: €30.000.000

🔥 👑 🤑

Best hot tubs under $5000

See details

2023 Shows like Pretty little liars

See details

Best shows like Queen of the south

See details

Write for us + Fashion

See details

Lifestyle write for us

See details

Top-10 Shows like Over the garden wall

See details

Choosing the best One Shoulder Sports Bra

See details

Most exciting TV Shows like Bones

See details

Best TV shows like Castle

See details

Shaq car collection

See details

TOP-20

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

12 comments

Celebrities Net Worth

Horacio Pagani

12 comments

Celebrities Net Worth

Lana Rhoades

12 comments

Celebrities Net Worth

Evan Peters

12 comments

Celebrities Net Worth

Kelly Pavlik

12 comments

Celebrities Net Worth

Pele

12 comments

Celebrities Net Worth

Jeffrey Jey

12 comments

Celebrities Net Worth

Allen Haff

12 comments

Celebrities Net Worth

Tim Armstrong (Rancid)

12 comments

Celebrities Net Worth

Pharrell Williams

12 comments

Celebrities Net Worth

Nyjah Huston

12 comments

Celebrities Net Worth

Donald Faison

12 comments

Celebrities Net Worth

Joanne Whalley

12 comments

Celebrities Net Worth

Jean Claude Van Damme

12 comments

Celebrities Net Worth

Blueface

12 comments

Celebrities Net Worth

Donald Glover

12 comments

Celebrities Net Worth

Paul Kalkbrenner

12 comments

Celebrities Net Worth

Nick Vujicic

12 comments

Celebrities Net Worth

Mia Wasikowska

12 comments

Celebrities Net Worth

Gotye

12 comments

News

News archive

1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 »