Renato Balestra Majątek 2023

Zawartość

Renato Balestra Majątek 2023 Renato Balestra

Renato Balestra

Wzrost1.71 m (5′7″)Renato Balestra Wzrost - 1.71 m.
Urodziny1924-05-03Renato Balestra Urodziny: 1924-05-03
PłećMaleRenato Balestra Płeć - Male
ZawódDesignerRenato Balestra - Jeden z najbogatszych
Waga75 kg (165 lbs)Renato Balestra Waga - 75 kg

Renato Balestra Wiki i biografia

Urodzony 1924-05-03, Renato Balestra jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych Male Designer, podobnie jak . Renato Balestra zyskał popularność również za pomocą mediów społecznościowych: Instagram, YouTube i TikTok.

Renato Balestra Wartość: 2023 aktualizacja

2023 Renato Balestra wartość i wynagrodzenie

Według EmergeSocial.net statystyk i innych otwartych źródeł wartość w 2023 Renato Balestra szacuje się na około $ 20.000.000 – dobre dla Designer.

Renato Balestra, urodzony 3 maja 1924 r. w Trieście, zmarł 26 listopada 2022 r. w Rzymie, był włoskim projektantem mody, twórcą marki o tej samej nazwie.

Żona, dzieci, życie prywatne

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Renato Balestry. Nie wiadomo, czy był żonaty, ale miał dwie córki: Fabianę i Federicę Balestra, znane w świecie mody jako Siostry Haute Couture. Fabiana i Federica Balestra kontynuują imperium swojego ojca, Renato Balestry. Współpracują z projektantką od wielu lat i od dzieciństwa oddychają tą magiczną atmosferą kolorów i wielu tkanin.

Biografia

Urodzony w 1924 roku Renato Balestra urodził się w Trieście w rodzinie inżynierów i architektów. Zaraz po szkole zdecydował się na studia inżynierskie na uniwersytecie, choć nie mógł odłożyć na bok pasji do malarstwa i muzyki. 

Jego kariera w modzie zaczęła się przypadkiem, kiedy przyjaciele wysłali jeden z jego szkiców do Italian Fashion Centre (CMI): natychmiast zauważono jego talent, został zaproszony do wzięcia udziału w pokazie mody, aw 1953 roku porzucił inżynierię studia i odbył praktykę w atelier Jole Venezianiego.

Balestra wkrótce zdecydował się przenieść z Mediolanu do Rzymu, gdzie otworzył swoją maison Casa Balestra przy Via Sistina. Dziś atelier nadal produkuje około trzydziestu linii: wśród jego klientów jest wiele międzynarodowych osobistości, nie tylko VIP-ów, ale także pierwszych dam, królowych i saudyjskich księżniczek. Przedsiębiorcy i aktorki.

W 2013 roku jego wizja doprowadziła go do uruchomienia specjalnego projektu z AltaRoma dla nowej generacji projektantów: Be Blu Be Balestra, konkursu dla młodych talentów, aby pod jego kierunkiem reinterpretować kultową Blu Balestra. W 2018 roku AltaRoma złożyła mu hołd wyjątkowym wydarzeniem: ponad 100 jego archiwalnych sukienek paradowało w Cinecittà przed publicznością liczącą 2500 osób.

W trakcie swojej kariery Renato Balestra otrzymywał prestiżowe nagrody za swój talent. W Pekinie otrzymał tytuł Honorowego Profesora Pekińskiej Akademii Mody. W 2015 roku w Londynie został wyróżniony tytułem International Couturier Extraordinaire przez Asian Couture Federation (ACF) i został zaproszony do członkostwa w Federacji.

Ile dzieci miał Renato Balestra?

Miał dwie córki, Fabianę i Federicę, które są znane w świecie mody jako Siostry Haute Couture i nadal prowadzą firmę po śmierci ojca. Zmarł w Rzymie wieczorem 26 listopada 2022 r. w wieku 98 lat.

Uważany za „malarza mody”, wykorzystał swoją artystyczną duszę do stworzenia synergii z włoską haute couture, którą dogłębnie przekształcił na przestrzeni dziesięcioleci. W latach 70. zasłynął ze swojego podpisu „Malarstwo haftowane”, opartego na oryginalnym wykorzystaniu materiałów i faktycznym malowaniu na wszelkiego rodzaju tkaninach. Jego opanowanie przezroczystości, dzięki innowacjom i swobodzie wypowiedzi, przemawiało do nowoczesnych, silnych i zmysłowych kobiet.

Renato Balestra w Rzymie

W 1954 roku przeniósł się do Rzymu i rozpoczął pracę jako stylista dla prestiżowych domów mody, takich jak Emilio Schuberth, Maria Antonelli i Sorelle Fontana. Jego wielka pasja do kina doprowadziła go do zaprojektowania kostiumów dla Avy Gardner w The Barefoot Contessa i The Sun Also Rises , dla Giny Lollobrigida w Beautiful but Dangerous , dla Sophii Loren w Lucky to Be a Woman , dla Candice Bergen w The Adventurers oraz dla Shirley Jones , Micheline Presle i Giorgia Mollper Dark Purpose .

Renato Balestra w Hollywood

Kiedy międzynarodowy odrzutowiec stawał się coraz bardziej świadomy jej talentu, w 1958 roku zaczęła prezentować swoje kolekcje w całych Stanach Zjednoczonych, od Los Angeles po Nowy Jork. Debiutował w Hollywood z takimi aktorkami jak Zsa Zsa Gabor, Tina Louise, Joan Bennett, Linda Christian, Natalie Wood, Ann Miller i Arlene Dahl. Doceniany i kochany nie tylko za swoje projekty, ale także za swój optymizm, stał się ulubieńcem gwiazd filmowych, takich jak Liz Taylor, Claudia Cardinale, Marina Cicogna, Lydia Alfonsi, Daniela Rocca, Yvonne Furneaux, Carroll Baker, Candice Bergen i Cyd Charisse.

Renato Balestry w 1960 r.

Portret Renato Balestry w jego pracowni w Rzymie przy Via Gregoriana 36. Renato Balestra w swojej pracowni w Rzymie.

W 1959 roku otworzył swoje pierwsze atelier w Rzymie przy Via Gregoriana 36. W 1961 roku zaprezentował swoją pierwszą wiosenno-letnią kolekcję haute couture w Galleria Nazionale d'Arte Moderna. To były lata, w których „Blu Balestra” pojawił się po raz pierwszy na krótkiej satynowej sukience: świetlisty, magiczny i ponadczasowy odcień, wyjątkowy kolor, który do dziś pozostaje niekwestionowanym symbolem domu mody.

Renato Balestra Wartość jest podobna do:

Renato Balestra partnera

Od 25/09/2023 Renato Balestra małżonek wydaje się być unknown.

Ile wzrostu ma Renato Balestra?

Renato Balestra to 1.71 m wysoki. Oczywiście wysokość Renato Balestra zmienia się powoli w czasie.

Ludzie o podobnym wzroście:

Co to jest waga Renato Balestra?

Od 2023 Renato Balestra waży około 75 kg.

Co się stało z Renato Balestra?

Sprawdź najnowsze wiadomości o Renato Balestra tutaj.

Zobacz też: znane osoby o imieniu '\'\''

Kiedy urodził się Renato Balestra?

Renato Balestra urodził się 1924-05-03 🎂.

Renato Balestra wiek

Od 25/09/2023 wiek Renato Balestra to 98.

Czy Renato Balestra wciąż żyje?

Niestety Renato Balestra zmarł 2022-11-26, 0 lata temu 😢. Miał 98 lat 😰.

Ile pieniędzy zarabia Renato Balestra na 2023: €20.000.000

🔥 👑 🤑Born today

TOP-10

Celebrities Net Worth

Marco Mengoni

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

Celebrities Net Worth

PewDiePie

Celebrities Net Worth

Bolo Yeung

Celebrities Net Worth

Snoop Dogg

Celebrities Net Worth

Jean Claude Van Damme

Celebrities Net Worth

Horacio Pagani

Celebrities Net Worth

Till Lindemann

Celebrities Net Worth

Armin Van Buuren

Celebrities Net Worth

Kurt Kitayama

News

News archive

8/2023 » 7/2023 » 6/2023 » 5/2023 » 4/2023 » 3/2023 » 2/2023 » 1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 »