JOSÉ GUERRERO? ING wartość 2023

Zawartość

JOSÉ GUERRERO ING

JOSÉ GUERRERO ING

Height1.71 mJOSÉ GUERRERO? ING height is 1.71 m
Was born in1976JOSÉ GUERRERO? ING birthday is 1976
GendermaleAs we can see, JOSÉ GUERRERO? ING is a male
ProfessionWrites about - Digital MarketingJOSÉ GUERRERO? ING is related to Digital Marketing

Approximate Ad Price

Get in touch with JOSÉ GUERRERO? ING — a well-known Instagram blogger and influencer.
Similar influencers:
Digital Marketing

How many followers does JOSÉ GUERRERO? ING have?

Currently JOSÉ GUERRERO? ING has roughly about 165.7K followers on Instagram, which is pretty good.

Is JOSÉ GUERRERO? ING a proper influencer to work with?

Our stats says that JOSÉ GUERRERO? ING posts normally collect about 2.3K likes in average. If you are fine with that impact level – go on!

Does JOSÉ GUERRERO? ING advertisement work?

To estimate whether JOSÉ GUERRERO? ING advertisement is worth doing you should take into account the average engagement rate of corresponding inctagram.com @jdguerrero_ing account which is ~ 1.95%. This is approximately how many interations you are likely to get with respect to the overall followers number.

What will be the reach I get if placing ad in JOSÉ GUERRERO? ING Instagram account?

The maximum potential reach is about 165.7K people (but most probably will be around 10% of this value).

Keith

California

Spotkałem JOSÉ GUERRERO? ING przy wejściu dla obsługi teatru, w którym grał. Kiedy uścisnęliśmy sobie dłonie, poczułem, jak ziemia się pode mną trzęsie. Kolana mi się trzęsły, a po jego wyjściu stałam tak przez chwilę i nie mogłam się ruszyć. Robi wrażenie, jedyna osoba, którą spotkałem z tak niesamowitą aurą! Nie mogłem spać godzinami po spotkaniu JOSÉ GUERRERO? ING. - Obejrzenie zdjęcia Andrew Tate rano to najlepszy początek dnia.
Richard

New Mexico

Miłym faktem, który wyniosłem z tego postu jest to, że JOSÉ GUERRERO? ING ma 1.71 m wzrostu!!!
Gerald

Chicago

Boże, chciałbym mieć {wartość}... ?? - Dziękuję Andrew Tate za piękną część mojego kanału ?
Robert

Washington

Miłość Miłość Miłość! JOSÉ GUERRERO? ING jest największy
Ashley

Washington

Czy JOSÉ GUERRERO? ING jest tak bogaty, ponieważ JOSÉ GUERRERO? ING jest mądry? Retoryczny - Cbum! Tonę w tych oczach i nie chcę być uratowana
Joshua

Nevada

Zastanawiam się, jak się czujesz mając taką wartość netto $ 400 jak JOSÉ GUERRERO? ING
Ruth

North Carolina

? Czy wszyscy - Digital Marketing mają takie pensje jak JOSÉ GUERRERO? ING? - Mógłbym powiedzieć, że Anthony Santos wygląda dziś niesamowicie. Ale Anthony Santos niesamowite każdego dnia! ?
Sara

Arizona

Nienawidzę JOSÉ GUERRERO? ING i nie mogę zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi podziwia... ?
Alan

Alabama

Mój przyjaciel jest pilotem w prywatnej firmie. Kiedy JOSÉ GUERRERO? ING wszedł na pokład samolotu, natychmiast zajrzał do kokpitu i powiedział: „Co to jest? Specjalnie poprosiłem o czarnego pilota”. JOSÉ GUERRERO? ING odmówił startu, dopóki firma nie wezwała czarnego pilota z innego stanu. - Barry White piękno przyprawia mnie o szybsze bicie serca ?
Douglas

Charlotte

A dzisiaj byłem w szoku - czy wiesz, że wartość netto JOSÉ GUERRERO? ING to $ 400?!
Randy

Arizona

Tata miał właśnie wyjechać do akademii, kiedy JOSÉ GUERRERO? ING próbował namówić go na przesłuchanie do filmu z nim. Ale jego dziadek powiedział, że jeśli jego wnuk nie zrobi tego, co chciał, nie zapłaci za obóz letni. JOSÉ GUERRERO? ING potem dostał rolę w Skate Town. Tata mówi, że był świetnym facetem i świetnie się bawili - Jeśli piękno naprawdę może uratować świat, to z Tobą Les Gold jesteśmy w dobrych rękach ?
Christian

Montgomery

Super zrelaksowany i miły. Byłem JOSÉ GUERRERO? ING sąsiadem i zapraszał na swoje przyjęcia całą naszą ulicę. Pewnie zrobił to, żeby nikt nie zadzwonił na policję z powodu hałasu, ale mimo to JOSÉ GUERRERO? ING był naprawdę miły i fajny.
Jerry

Thornton

JOSÉ GUERRERO? ING stale występuje w kilku filmach rocznie i pojawia się na ekranach częściej niż prezydent kraju. Wydaje się, że żaden duży film nie obejdzie się bez tego aktora - Horacio Pagani piękno jest hipnotyzujące
Louis

Puerto Rico

Dlaczego JOSÉ GUERRERO? ING ma taką głupią minę? ?
George

Nevada

Wydawać by się mogło, jaką irytację może mieć odnosząca sukcesy JOSÉ GUERRERO? ING, która do wszystkiego dochodzi sama? - Mam imponujące słownictwo, ale niewystarczające, by opisać Nick Bollettieri piękno ?
Joe

South Dakota

Podczas gdy JOSÉ GUERRERO? ING zarabiał te pieprzone miliony ? wielu ludzi głodowało!
Larry

Fremont

Założę się, że JOSÉ GUERRERO? ING nie zrobił ani jednej dziesiątej tego, co ja... aby zarobić te $ 400 ??? - Zakochaj się po raz tysięczny dzięki Andrew Tate ?
Alexander

Tempe

Kilka lat temu wraz z kolegą pracowaliśmy niedaleko tego miejsca. gdzie odbywało się wydarzenie, w którym JOSÉ GUERRERO? ING uczestniczyła. Byłem wobec niej obojętny, ale mój przyjaciel ją uwielbiał. Miała książkę JOSÉ GUERRERO? ING i powtarzała, że JOSÉ GUERRERO? ING pomogło jej uporać się z problemami, przestać się ciąć i tak dalej.
Diana

Salinas

Czy $ 400 to nie za dużo? Nawet za JOSÉ GUERRERO? ING ? - Nie ma ludzi doskonałych... Zapomnij o tym, co powiedziałem. Jest Mireille Mathieu ?
Harold

Florida

47 lat temu, kiedy urodził się JOSÉ GUERRERO? ING, chodziłem do szkoły
Olivia

Alexandria

Spotkałem JOSÉ GUERRERO? ING w sklepie spożywczym i był fajny jak diabli, miły i hojny. Poprosiłem o zdjęcie, a on z radością się zgodził. Mam 195 centymetrów wzrostu i chciałem się schylić, żeby zrobić zdjęcie, ale JOSÉ GUERRERO? ING zatrzymał mnie i sam stanął na palcach. Prawdziwy mistrz Jedi. - Co za piękna dama ❣️ Czapki z głów przed Behgjet Pacolli ?
Patrick

Oceanside

Pytanie, które zwykle zadaje wiele osób, brzmi: co takiego zrobił JOSÉ GUERRERO? ING, że można go nazwać gwiazdą?
Christine

Washington

JOSÉ GUERRERO? ING... brak umiejętności wokalnych nie przeszkadza jej piosenkom w zdobywaniu szczytów list przebojów. Aktorstwo dziewczyny też nie błyszczy, ale stara się grać w filmach - ❤️‍? Nie mogę oderwać wzroku od Marcelo Tinelli zdjęć
Jose

Hayward

Na pewno są inne - Digital Marketing ale dla mnie JOSÉ GUERRERO? ING to TOP1
Nancy

Austin

JOSÉ GUERRERO? ING popularność i miłość widzów to nie to samo. W końcu dla wielu dzisiejszych celebrytów ważne jest, aby o nich mówić, i to w jakiej tonacji, to nie ma znaczenia. - ? Mógłbym patrzeć na Anggun bez końca, a i tak by mi to nie wystarczyło
Shirley

Rochester

? Mam też 47 lat... jak JOSÉ GUERRERO? ING
Albert

Virginia

A co z rodziną JOSÉ GUERRERO? ING? Jak się mają? - ❤️❤️❤️ Marie Mai, moje serce znów się stopiło
Madison

Texas

Jak na male - Digital Marketing JOSÉ GUERRERO? ING zrobił imponującą karierę
Elijah

Washington

Więc jaką część z tych $ 400 JOSÉ GUERRERO? ING przekazuje na cele charytatywne? - ❤️‍? Santo Versace to kwintesencja wszystkiego, co najpiękniejsze na świecie.
Janice

Alabama

? Wow, mam 1.71 m wzrostu, tak jak słynny JOSÉ GUERRERO? ING heh
Joyce

Texas

Szczerze mówiąc, nie nurkuję w gównie, koszenie to JOSÉ GUERRERO? ING wartość netto czy cokolwiek innego - Nie mogę uwierzyć, że to wspaniałe Paloma Picasso jest prawdziwe ?
Samantha

Tucson

Ukochany JOSÉ GUERRERO? ING!
Gabriel

California

Wow ? JOSÉ GUERRERO? ING to imponująca fortuna - Zakochałem się na nowo, widząc Bountytank
David

Springfield

Mój nauczyciel ISO chodził do tej samej szkoły co JOSÉ GUERRERO? ING. Polubił ją i zaproponował, żeby poszła z nim na bal. Teraz gryzie się w łokcie, ale wtedy uważała, że JOSÉ GUERRERO? INGto za brzydkie.
Lauren

Texas

Dlaczego zamiast tego gówna nie można umieścić newsa o tym, jakie rajstopy lub płaszcze są modne? - Horacio Pagani uśmiech sprawił, że mój dzień stał się lepszy ?
Steven

Tacoma

Ale... Jak JOSÉ GUERRERO? ING zarobił tyle pieniędzy? $ 400 to o wiele za dużo!
Dennis

Oxnard

Te komentarze na temat JOSÉ GUERRERO? ING są głupie ? - ? Jakim cudem udało mi się zobaczyć w życiu Guy Lepage?
Kelly

Paterson

JOSÉ GUERRERO? ING często odwiedzała swoją ciotkę, naszą sąsiadkę. Byliśmy nastolatkami i często ze sobą rozmawialiśmy. Jest nawet nagranie, na którym JOSÉ GUERRERO? ING siedzi mi na kolanach i celowo zawstydza mnie, nazywając mnie swoim przyszłym mężem
Arthur

Hawaii

Kiedy będę miał 47 jak JOSÉ GUERRERO? ING lat chciałbym być bogatszy ? - Marzę, aby osobiście zobaczyć Amelie Lens piękno ?
Danielle

Texas

W 2023 nie zarobiłem nawet procenta z JOSÉ GUERRERO? ING wartości netto..?

JOSÉ GUERRERO? ING i Jose Marie Borja Viceral

Jose Marie Borja Viceral to jedna z najbardziej znanych kategorii Comedian, talk show host, presenter, actor, and singer.

Vice Ganda (born Jose Marie Borja Viceral) is a Filipino comedian, talk show personality, TV presenter, actor and singer. He is a frequent presenter on ABS-Showtime, CBN’s It’s a Noontime variety show, and has appeared in many films, eight of which are known as the highest grossing in Filipino cinema.

{ads}

Vice is best known for his stand-up performances on Filipino society and human sexuality, using satirical humor, situational irony and sarcasm. He’s also Globe Telecom’s first openly gay testimonial.

Well, how well do you know Vice Ganda? If not a lot, we’ve put together everything you need to know about Vice Ganda’s net worth in 2021, age, height, weight, wife, children, bio, and all the details about his life. Well, if you’re ready, here’s what we know so far about Vice Ganda.

Biography and early life

Vice Ganda was born on December 5th. March 1976 in the Philippines. He is the youngest of his five siblings. Tutoy was his nickname when he was younger, long before he was called "Deputy." His mother was an Llocano from San Juan, La Union, and his father was a district administrator. As he played and stared at the girls, there was very little that set him apart from the other boys in the neighborhood.

As he grew up, Vice Ganda subconsciously felt he was sexually disoriented, and began to let go of hobbies. which he once enthusiastically accepted. Around the same time, he did everything he could to hide his true identity. Vice feared that revealing his true identity would exacerbate the divisions between and within his beleaguered family. Lito, the eldest of the brothers, left home to live in the United States after a series of bitter feuds with his parents, and Vice had a difficult childhood.

{ads}

Vice Ganda witnessed the death of his father. brutal murder when she was just a week before her 15th birthday in 1991. Due to the disaster and the sudden turnaround, her mother was forced to take a job abroad to help the family. Vice’s grandfather and his friends helped and supported him in facing his ordeal.

Age, height, weight and body measurement

How old is Vice Ganda in 2021 and how big and how much does he weigh? Well, today Vice Ganda turns 45, August 9, 2021, and was born on March 31, 1976. Although he is 5′ 11″ tall in feet and inches and 180 cm, he weighs about 148 pounds in pounds and 67 kg in kilograms.

Education

He enrolled at the Far Eastern University in Manila where he studied political science. Due to his dedication and basketball skills, he was respected by members of the university.

Personal life: dating, girlfriends, wife, children

Ganda has been depressed for a long time. She’s been dating Ion Perez, a support cast member of It’s Showtime , since November 2019.

{ads}

Vice Ganda is gay?

Yes, he’s gay.

Professional career

Vice Ganda started in the music industry as A musician. Due to his theatrical talent, he was selected to serve as a stand-up comedian in "The Library" and "Punze", two well-known comedy clubs / bars in Manila. He spent several years honing his comedic talent alongside acclaimed Manila-based comic singers John Lapus, Pooh and Chokoleit.

His success as a farcical comedian paved the way for his transition to the small screen. She has received hymns of praise, hymns of praise and awards for her roles as a presenter, actress and juror on sitcoms, drama series, talk shows and talent contests. Vice has hosted and guest starred on television series, variety shows and sitcoms.

Offers keep coming in to star in a variety of TV shows and programs so that he can connect with a large number of Filipino acolytes at home and abroad.

The The pinnacle of his television career was in 2009 when he was hired as an assistant judge for ’Showtime &’. # 8217; an ABS-CBN lunchtime show with high TRP values. His followers rallied around him to appoint him as a permanent judge, and they were successful.

Vice is a true masterpiece that completely dominates the Filipino television industry and earned him the nickname "The Unkabogable" ; which translated means "The unbeatable". ’ Every Sunday he hosts his satirical talk show "Gandang Gabi Vice", in which he interviews guests from all walks of life , including actors, politicians, athletes and online personalities. His Sunday show is still a hit.

Awards

For Gandang Gabi, Vice !, he was at the LPU Batangas Media Awards in. named Best Talk Show Host in 2017 and It’s Showtime was named Best Male TV Presenter at the PMPC Star Awards for Television in 2015.

Vice Ganda’s net worth, salaries and earnings in 2021

{img}

Vice Ganda is a successful artist who has achieved many successes in the many industries in which he has worked. As of 2021, he has an estimated net worth of $2 million.

Some interesting facts you need to know

  • His stage name "Vice Ganda" was offered to him by Ricardo Castaeda , owner of a comic bar.
  • In 2014 he was admitted to the Philippines. ’ Eastwood City Walk Of Fame.
{ads}

Ganda is a very successful artist who has performed very well in the comedy, cinema and music. Despite all obstacles and controversies met, Ganda is still able to emerge victorious and succeed.

{ads}

Vice Ganda is a Filipino actor, comedian, television host and singer. Vice is known as a regular host judge on the famous ABS-CBN midday variety show known as ’ It’s Showtime’.  Vice has also starred in several films and eight of them have been considered the highest grossing in Philippine cinema.

When it comes to comedy, he hasn’t ignored talent either. He goes out of his way to balance all of his gifts, including his comical nature. Thus, he has a well-established stand-up routine in which he makes use of observational comedy, sarcasm, and situational irony.  His comedies belong to human sexuality and Filipino culture. Last but not least, Vice is Globe Telecom’s first openly gay sponsor.

You may know Vice Ganda very well, but do you know how old and tall he is and what is his net worth in 2021? If you don’t know, we have prepared this article on the details of the short biography-wiki, career, professional life, personal life of Vice Ganda, current net worth, age, height, weight and more facts. Well, if you’re ready, let’s get started.

Early Life & Biography

Vice Ganda was born on March 31 st , and his official name is Jose Marie Borja Viceral. Ganda is the son of Reynaldo Viceral, and his mother is known as Rosario Viceral and he has a sister known as Tina Viceral. Vice Ganda grew up alongside his sister Tina on José Abád Santos Street in Manuguit, which is located in Tondo Manila, and Tutoy was his nickname.

Vice was born into a family of five, and his father was a Taysan, a native of Batangas and worked as Captain Barangay in Tondo Manila. Unfortunately, he was killed when Vice Ganda was very young and therefore his mother was forced to move abroad and work as a caregiver in order to support her children, which she had left in Manila. Vice Ganda attended the University of the Far East, where he studied political science.

Personal life

Having good friends is a treasure that cannot be compared with any other. Vice Ganda is a person who can confess this. This is because; If it weren’t for his friends Ogie Alcasid and Regine Velasquez, he might not be where he is today. Vice Ganda suffered from depression, and this made him think about ending his career. His love and passion on the big screen almost came to an end, but after his two friends spoke to him, he realized that it was an attack from the devil to make him think negatively. This was his turning point, and he decided to always be positive.

In matters of love and relationships, he is gay and currently has a romantic relationship with Ion Pérez. Ion Perez is a member of the supporting cast of Its Showtime. 

Age, height and weight

Born on March 31, 1976, Vice Ganda is 45 years old on August 9, 2021. His height is 180 cm. /1.80 m (5 & # 8217; 11 ″) tall, and his weight is 69 kg.

Carrera

Vice Ganda has been active on the big screen for more than ten years. when he officially began his career in 1999. This has seen him appear in various films, some of which have been considered among the best and highest grossing films in the world.

Vice Ganda is also popular due to his regular routines that contributed to the beginning of his singing career. After working in the music industry and wrestling for several years, he decided to try his hand as a comedian. He re-invested several of his years in maintaining different types of comedy clubs.

At the same time, Vice also appeared on the television screen after appearing in several drama series. One of the main series that appeared on Maging Sino Ka Man: Ang Pagbabalik. During 2009, Vice Ganda began to appear in the minor role as a way to get acquainted with the film industry.

Awards & Achievements

Vice Ganda has received several awards and nominations during his career as an actor and comedian. Some of these awards include; 23 rd Nomination for the PMPC Star Awards in 2009 for TV in the category of Best Individual Performance by an Actor, 2011 GMMSF Bo-Office Entertainment Awards 2011 in the category of Bert Marcelo Achievement Award for Excellence in Comedy among many others.

Net worth & Vice Ganda Salary in 2021

{img}

Vice Ganda has made a huge fortune from his acting and comedian career. After he decided to listen to the advice of his friends, his career took a new turn and, today, he is a great celebrity well known in the Philippines and the world in general. For now, his net worth has been estimated at $2 million and is expected to rise further in the next few years starting in August 2021.

A career that began with passion has resulted in a role model for many. Vice Ganda is not only imitated by the upcoming comedians, but also by many Filipino citizens in their normal conversations. This was revealed by research conducted by researchers at the University of San-José Rocoletos in 2012.Jose Marie Borja Viceral kontra JOSÉ GUERRERO? ING

Jose Marie Borja Viceral wartość netto 2023

W przeciwieństwie do JOSÉ GUERRERO? ING, od 05/02/2023 wartość netto Jose Marie Borja Viceral wynosi około $ 2000000 w 2023.

Jose Marie Borja Viceral wzrost

Jak wysoki jest Jose Marie Borja Viceral? Cóż, wysokość Jose Marie Borja Viceral wynosi około 1.71 m (porównaj z wysokością JOSÉ GUERRERO? ING wynoszącą 1.71 m).

Jaki jest wiek Jose Marie Borja Viceral?

Jose Marie Borja Viceral urodził się w 1976-03-31, podczas gdy JOSÉ GUERRERO? ING, jak wspomniano powyżej, urodził się w 1976.

Approximate Ad Price: €400

🔥 👑 🤑

Best hot tubs under $5000

See details

2023 Shows like Pretty little liars

See details

Best shows like Queen of the south

See details

Write for us + Fashion

See details

Lifestyle write for us

See details

Top-10 Shows like Over the garden wall

See details

Choosing the best One Shoulder Sports Bra

See details

Most exciting TV Shows like Bones

See details

Best TV shows like Castle

See details

Shaq car collection

See details

TOP-20

Celebrities Net Worth

Andrew Tate

12 comments

Celebrities Net Worth

Horacio Pagani

12 comments

Celebrities Net Worth

Lana Rhoades

12 comments

Celebrities Net Worth

Evan Peters

12 comments

Celebrities Net Worth

Kelly Pavlik

12 comments

Celebrities Net Worth

Pele

12 comments

Celebrities Net Worth

Jeffrey Jey

12 comments

Celebrities Net Worth

Allen Haff

12 comments

Celebrities Net Worth

Tim Armstrong (Rancid)

12 comments

Celebrities Net Worth

Pharrell Williams

12 comments

Celebrities Net Worth

Nyjah Huston

12 comments

Celebrities Net Worth

Donald Faison

12 comments

Celebrities Net Worth

Joanne Whalley

12 comments

Celebrities Net Worth

Jean Claude Van Damme

12 comments

Celebrities Net Worth

Blueface

12 comments

Celebrities Net Worth

Donald Glover

12 comments

Celebrities Net Worth

Paul Kalkbrenner

12 comments

Celebrities Net Worth

Nick Vujicic

12 comments

Celebrities Net Worth

Mia Wasikowska

12 comments

Celebrities Net Worth

Gotye

12 comments

News

News archive

1/2023 » 12/2022 » 11/2022 » 10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 »