Elon Musk wartość 2022

Zawartość

Elon Musk

Elon Musk

Height1.71 mElon Musk height is 1.71 m
Was born in1971-06-28Elon Musk birthday is 1971-06-28
GendermaleAs we can see, Elon Musk is a male
ProfessionbusinessmenElon Musk is related to CEOs

Ile wynosi Elon Musk wartość w 2022?

Elon Musk Roczne wynagrodzenie 2022

Według statystyk EmergeSocial.net, w 2022 Elon Musk wartość netto wzrośnie do około 176.000.000.000. Jest to stosunkowo wysoka wartość netto w porównaniu do innych businessmen.

Fortuna Elona Muska 2023

Z szacowanym majątkiem netto na około 181 miliardów dolarów na dzień 18 listopada 2022 r. Musk jest najbogatszą osobą na świecie według indeksu miliarderów Bloomberg i listy miliarderów czasu rzeczywistego magazynu Forbes. CEO i architekt produktu Tesla, Inc.

Musk jest dyrektorem generalnym Tesli, najcenniejszego producenta samochodów na świecie. Firma z Austin w Teksasie sprzedaje pojazdy elektryczne i baterie słoneczne do użytku domowego. Musk jest także dyrektorem generalnym SpaceX, producenta rakiet, któremu NASA zleciła zaopatrzenie stacji kosmicznej, i jest właścicielem firmy zajmującej się mediami społecznościowymi Twitter.

Jak Elon Musk zdobył swoje pieniądze?

Prawdopodobnie jak wiele osób zastanawiasz się, jak Elon Musk zarobił pieniądze. Najbardziej znany jest jako współzałożyciel i dyrektor generalny Tesli i SpaceX, ale Musk zdobył nagrodę. swoją pierwszą fortunę jako współzałożyciel PayPal.

Musk jest właścicielem około 15% Tesli, zgodnie z dokumentem regulacyjnym z sierpnia 2022 r. Jest także właścicielem około 92,9 miliona opcji z możliwością wykonania.

SpaceX jest wyceniany na podstawie rundy finansowania z czerwca 2022 r. o wartości 1 000 000 USD. firmę za około 125 miliardów dolarów. Prezentacja z 2020 roku pokazała, jak najlepiej to zrobić. Musk podobno posiadał 47% ściśle kontrolowanej firmy poprzez trust. Analiza Bloomberga zakłada, że ​​w kolejnych rundach ich stawka została rozwodniona do około 44%. Wartość jest zmniejszona o 15%, aby uwzględnić typowe rabaty, jakie akcje jednorożca przyciągają na rynku wtórnym.

W kwietniu 2022 r. Musk zaoferował nowy kontrakt. kupić Twitter Inc za 44 miliardy dolarów. Transakcja została zamknięta. w październiku 2022 r. Szacuje się, że jest właścicielem około 79% firmy według inwestorów zewnętrznych ujawnionych w maju 2022 r. Jego wartość opiera się na jego cenie ofertowej i jest korygowana o rentowność Solactive Social Media Index. Zobowiązanie w wysokości 4,6 miliarda USD jest uwzględnione w celu uwzględnienia kosztu zakupu po odjęciu 17,8 miliarda USD w gotówce obliczonej na zakup. Co było dostępne w momencie zamknięcia.

Wartość Twoich zasobów gotówkowych obejmuje dochód z wykorzystywania informacji poufnych i jest korygowana w celu odzwierciedlenia podatków, wyników rynkowych i darowizn na cele charytatywne.

Około połowa akcji Tesli Muska została zastawiona jako zabezpieczenie osobistego zadłużenia, zgodnie z oświadczeniem spółki dla pełnomocnika z 2022 r. Maksymalna kwota dozwolona na mocy tej umowy nie mogła przekraczać 25% wartości tych akcji, zgodnie z zgłoszenia, a 25% zastawionych udziałów zostało odjętych od Państwa odsetek w celu rozliczenia linii kredytowej. Musk powiedział w 2019 roku, że niektóre z jego akcji SpaceX zostały również zastawione, bez rozwijania. W analizie uwzględniono zobowiązanie w wysokości 6,4 miliarda dolarów, aby odzwierciedlić obliczone zastawy na akcje SpaceX.

Kamienie milowe

 • 1971 Elon Musk urodził się w Pretorii w RPA.
 • 1981 W wieku 10 lat kupuje swój pierwszy komputer.
 • 1983 Tworzy i sprzedaje swoją pierwszą komercyjną grę programową, Blastar.
 • 1999 Rozwija system płatności online o nazwie X.com.
 • 2000 Łączy X.com ze spółką macierzystą PayPal, Cofinity.
 • 2002 PayPal zostaje przejęty przez eBay za 1,5 miliarda dolarów.
 • 2002 Tworzy SpaceX w starym hangarze lotniczym w pobliżu lotniska Los ÁAngeles.
 • 2003 Rozpoczęcie projektowania całkowicie elektrycznego Tesli Roadster.
 • 2008 SpaceX wysyła swojego pierwszego satelitę w kosmos.
 • 2010 Tesla Motors rozpoczyna handel na giełdzie NASDAQ.
 • 2022 Przejmuje firmę zajmującą się mediami społecznościowymi Twitter Inc. za 44 miliardy dolarów.

Biografia Elona Muska

 • Data urodzenia: 28.06.1971
 • Rodzina: osoba samotna, 9 dzieci
 • Wykształcenie: University of Pennsylvania, Wharton School of the University of Pennsylvania

Urodzony w RPA jako syn inżyniera i dietetyka, Musk porzucił biznes. Opuścił dom w wieku 17 lat, aby studiować na uniwersytecie w Kanadzie, częściowo po to, aby uniknąć służby w południowoafrykańskiej armii z czasów apartheidu. Po ukończeniu studiów z fizyki i ekonomii na Uniwersytecie Pensylwanii rozpoczął studia na Uniwersytecie Pensylwanii. na Uniwersytecie Stanforda. Opuszczony Po kilku dniach rzucił szkołę, by zająć się trzema głównymi obszarami zainteresowań: Internetem, czystą energią i kosmosem.

On stworzył W 1995 roku uruchomił internetową platformę wydawniczą o nazwie Zip2 i sprzedał ją Wielkiej Brytanii. cztery lata później za ponad 300 milionów dolarów. Ponownie zainwestował część dochodów na stworzenie X.com, systemu płatności online. Połączył to z tym, co ostatecznie się stało Dołączył do PayPala, serwisu handlu elektronicznego, który ostatecznie został wyprzedany. do eBay za 1,5 miliarda dolarów w 2002 roku.

Jej następny projekt: SpaceX, firma rakietowa wybrana przez NASA do roli promu kosmicznego w zaopatrzeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rok później był współzałożycielem firmy. Tesla, firma, która w 2010 roku wyprodukowała pierwszy na świecie całkowicie elektryczny samochód sportowy o zerowej emisji. W tym samym roku firma sprzedała Teslę. akcji w ofercie publicznej.

Jego trzecia firma, SolarCity, była dostawcą systemów energii słonecznej. SolarCity sprzedane akcji w ofercie publicznej w 2012 roku i została zakupiona przez Teslę 21 listopada 2016 roku.

Do grupy dołączył Musk, który powiedział, że zamierza przejść na emeryturę na Marsie. Zobowiązanie Warrena Buffetta w kwietniu 2012 r.

Tesla stała się samochodem. Musk stał się najcenniejszym producentem samochodów na świecie w lipcu 2020 r., a nowe zarobki sprawiły, że Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie w styczniu 2021 r. Tesli kazano przenieść swoją siedzibę z Palo Alto w Kalifornii do Austin w Teksasie.

W kwietniu 2022 roku Musk złożył ofertę kupna Twittera Inc. za 44 miliardy dolarów po przejęciu udziałów w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi. Po tym, jak jego rada dyrektorów zgodziła się zarekomendować transakcję, Musk odszedł od umowy. miesięcy próbuje z tym skończyć. Ostatecznie Musk kupił firmę. Twitter w październiku 2022 r.

Wartość netto Elona Muska spadła o 20%. 100 000 milionów dolarów 2022. Oto, co to jest. powód.

Według Forbesa wartość netto Elona Muska spadła do około 195,6 miliardów dolarów. Wartość netto Muska gwałtownie spadła. we wtorek, osiągając najniższy poziom w tym roku. 

Po raz drugi od 1 października 2021 r. jego majątek netto spadł poniżej 200 miliardów dolarów, z wyjątkiem krótkiego spadku do 199 miliardów dolarów w maju tego roku. ;o, donosi Forbes. 

Jego majątek netto jest wciąż astronomiczny – i wystarczający, by umocnić swoją pozycję najbogatszego człowieka na świecie – ale wartość Muska znów była większa. Według Forbesa w styczniu był wart około 304,2 miliarda dolarów. W tym czasie jego wartość wzrosła o około 32,6 miliarda dolarów dzięki wyższym udziałom Tesli. 

To było oczywiście zanim Musk rozpoczął przejęcie Twittera w kwietniu. W sierpniu sprzedał swój Sprzedał prawie 8 milionów akcji Tesli – o wartości 7 miliardów dolarów – gdy zbliżała się walka prawna z Twitterem. Twitter pozwany Poprosił Muska o wyegzekwowanie warunków umowy przejęcia po tym, jak Musk próbował się wycofać. Następnie Musk sprzeciwił się, twierdząc, że firma dopuściła się oszustwa, naruszenia umowy i prawa dotyczącego papierów wartościowych. 

Sędzia zawiesił proces. Sprawa została złożona, aby umożliwić zamknięcie transakcji, aw zeszłym miesiącu Musk przejął firmę. oficjalnie sprzedał firmę za 44 miliony dolarów. 

Przejęcie Twittera było burzliwe. Niedawno Musk sprzedał firmę. Kupił kolejne 4 miliardy dolarów w akcjach, aby zamknąć transakcję, mimo że powiedział, że „skończył sprzedawać akcje Tesli”, według analityków Wedbush.

Ile pieniędzy zarabia Elon Musk

Zgodnie z naszymi statystykami (zaktualizowanymi 30/11/2022), dokładna i pełna wartość wynagrodzenia Elon Musk nie jest ujawniana, ale dochód Elon Musk w 2022 jest (lub był wcześniej) tak, że wartość netto Elon Musk wynosi około 176.000.000.000.

Elon Musk Wartość netto jest zbliżona do jednej z następujących osób:

  Elon Musk Wiki i biografia

  Urodzony 1971-06-28, Elon Musk jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych businessmen, jak Fawzi Al-Kharafi, Rufino Vigil Gonzalez, Leo Resig, Jonah White, Jose Antonio, . Popularność Elon Musk gwałtownie wzrosła również dzięki mediom społecznościowym – Instagramowi, YouTube i Tiktok.

  Nadal musimy zaktualizować informacje o Elon Musk Spouse - ale z pewnością będąc atrakcyjnym male, prawie wysokim, Elon Musk może wybrać odpowiedniego partnera (prawdopodobnie jest to jeden ze słynnych businessmen jak dobrze).

  Elon Musk Spouse

  Od 30/11/2022 nie mamy wiarygodnych i dokładnych informacji o Elon Musk Spouse. Zaktualizujemy te informacje do końca 2022.

  Jak wysoki jest Elon Musk

  Dobre pytanie. Warto zauważyć, że Elon Musk ma prawie wzrostu. Jak to się dzieje u wszystkich ludzi, Elon Musk zmienia się z czasem powoli.

  Narodowość Elon Musk

  Może lepiej powiedzieć, że jest mieszany. Narodowość Elon Musk nie jest czymś, co często podkreśla się w mediach publicznych.

  Elon Musk nagie zdjęcia są fałszywe?

  Nie mamy informacji, że Elon Musk pozował nago. Prawdopodobnie nagie zdjęcia Elon Musk są fałszywe lub wyciekły.

  Rodzina Elon Musk

  Nie mamy szczegółowych informacji o rodzinie Elon Musk na dzień 30/11/2022 (poza pewnymi faktami opisanymi w głównym tekście na temat Elon Musk).

  Co się stało z Elon Musk

  Spojrzeć Wiadomości o Elon Musk na 30/11/2022.

  Kiedy urodził się Elon Musk?

  Elon Musk urodził się 1971-06-28 🎂.

  Elon Musk wiek

  Od 30/11/2022 wiek Elon Musk to 51.

  Czy Elon Musk wciąż żyje?

  Na szczęście Elon Musk wciąż żyje (od 30/11/2022) i ma 51 lat. Pamiętaj jednak, że datadabe jest aktualizowany zawsze z pewnym opóźnieniem.

  Ile pieniędzy zarabia pl_pl-elon-musk na 2022: €176.000.000.000

  🔥 👑 🤑

  Top-10 Shows like Over the garden wall

  See details

  Choosing the best One Shoulder Sports Bra

  See details

  Most exciting TV Shows like Bones

  See details

  Best shows like Queen of the south

  See details

  Best TV shows like Castle

  See details

  Shaq car collection

  See details

  Shows like Snowfall

  See details

  TV shows like Jane the virgin

  See details

  7 series similar to Stranger Things

  See details

  How tall is Beyonce: height of singer

  See details

  TOP-20

  Celebrities Net Worth

  Andrew Tate

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  rob kardashian

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Bad Bunny

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Machine Gun Kelly

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Kourtney Kardashian

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Val Kilmer

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Polo G

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Bhabie

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  tee grizzley

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Benzino

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Nia Long

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Fat Joe

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Kendrick Lamar

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Lil Reese

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  mr beast

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Nicki Minaj

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Betty White

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Lil Baby

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  JoJo Siwa

  12 comments

  Celebrities Net Worth

  Reggie Miller

  12 comments

  News

  News archive

  10/2022 » 9/2022 » 8/2022 » 7/2022 » 6/2022 » 5/2022 » 4/2022 » 3/2022 » 2/2022 » 1/2022 » 12/2021 » 11/2021 »